SJAJNE SRPKINJE IDU NA EP: Srpske vaterpolistkinje razvalile Ukrajinu u Harkovu

UBEDLJIVA POBEDA

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbje palsirala se na Evropsko prvenstvo koje će biti održano u Barseloni!

Srpske devojke slavile su i u revanš meču baraža nad Ukrajinom. Posle 10:8 pre dve sedmice u Novom Sadu, sinoć su bile još ubedljivije - 6:1 (2:1, 2:0, 1:0, 1:0) i zasluženo obezbedile učešće na Šampionatu Evrope.

Povele su Srpkinje sa 2:0, pa u poslednjem napadu u prvoj četvrtini primile gol. Ispostaviće se jedini na utakmici. Još dva gola u drugoj i po jedan u trećoj i četvrtoj četvrtini, uz fantastičnu odbranu, bili su dovoljni za pobedu

Trostruki strelac bila je Nada Mandić, a po jedan gol dodale su Lara Luka, Jelena Vuković i Nina Josifović za ubedljiv i više nego zaslužen trijumf u Ukrajini. Jedini gol za domaći tim postigla je Olga Švedova.

Srpskim vateprolistkinjama ovo će biti treće učešće na evropskom prvenstvu, ali prvo van granica naše zemlje, pošto su prethodno bile deo ovog takmičenja 2006. i 2016. godine kada je Srbija bila domaćin.