PRVI PORAZ: Srpski hokejaši ubedljivo izgubili od Holandije

SVETSKO PRVENSTVO DRUGE DIVIZIJE GRUPA A

Reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupa koje se održava u Holandiji.

Naši hokejaši izgubili su u duelu sa Holanđanima rezultatom 5:0. Selekcija Srbije prethodno je bila bolja od Belgije (4:1) i Kine (3:1). ali nije mogla da iznenadi favorizovanog domaćina.

Holanđani su poveli u petom minutu golom Tisa van Soesta, da bi sredinom uvodne trećine isti igrač povisio na 2:0, a asistenti su mu bili Rafael Džoli i Džoi Osterveld.

Isti odnos snaga viđen je i u drugoj deonici, u kojoj su našu mrežu pogađali Van Den Huvel i Vogelar na dodavanja Brujštena odnosno Honta.

Nisu hokejaši Srbije mogli da pariraju kvalitetnijem rivalu, pa je Holandija tačku na pobedu stavila golom Van Oršota pet minuta pre kraja.

U petak je po rasporedu slobodan dan na šampionatu u Tilburgu, a u subotu Srbija igra protiv Australije od 20 časova.

Holandija - Srbija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Strelci za Holandiju: Tis van Soest (u 5. i 10. minutu), Van den Huvel (u 32. minutu), Vogelar (u 33. minutu), VAn Oršot (u 55. minutu).

HOLANDIJA: Mejerdres, Ostervijk, Vogelar, Van Gorp, Van den Huvel, Brujšten, Bastings, Loginov, Smid, De Hont, van der Šut, Štemper, Verkil, Van Oršot, Nagzam, Brujšten, Van Lijden, Van Gestel, osterveld, Džoli, Van Sost. SRBIJA: Ranković, Mitić, Luković, Ilić, Sabadoš, Bjelogrlić, Brkušanin, Crnogorac, Podunavac, Vučurević, Sretović, Cvik, Anić, U. Novaković, P. Novaković, Kerezović, Đumić, Vukićević, Subotić, Čengeri, Radosavljević, Mirković.