ZAGREVANJE DELFINA: Srpski vaterpolisti ubedljivom pobedom nad Rumunijom krenuli u odbranu evropskog trona

EP U BARSELONI

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom nad Rumunijom započela je odbranu titule prvaka Evrope - 11:5 (3:1, 3:1, 3:2, 2:1).

Bio je to drugi meč Grupe D na Evropskom prvenstvu u Barseloni. U prvoj utakmici u grupi Rusija je savladala Slovačku 12:6.

"Delfini" će u sredu u 18:30 igrati sa Rusijom.

Od starta su izabranici selektora Dejana Savića krenuli ozbiljno i posle šest minuta igre vodili 3:0. Ruku na srce, već tada je svima bilo jasno kako će se utakmica završiti.

Trostruki uzastopni prvaci "starog kontinenta" nisu dozvolili Rumunima ni gram nade da mogu do iznenađenja.

Prednost naših vaterpolista je rasla do maksimalnih "plus šest" - 10:4, a tom razlikom je i završen meč.

Miloš Ćuk je sa tri gola bio najefikasniji kod "delfina", po dva su dali Duško Pijetlović, Milan Aleksić i Andrija Prlainović, a jedan, iz peterca, kapiten Filip Filipović.

Tiberiu Negrean je bio bez premca kod Rumuna sa tri gola.

TOK MEČA - 11:5:

Četvrta četvrtina:

7. minut - 11:5 - Strašan gol Aleksića.

7. minut - 10:5 - Đorđesku je realizovao igrača više.

2. minut - 10:4 - Prlainovićev drugi gol.

Treća četvrtina - 9:4:

8. minut - 9:4 - Još jedan igrač više, još jedan gol, ovaj put postigao ga je Ćuk.

7. minut - 8:4 - Pijetlović koristi igrača više.

7. minut - 7:4 - Negrean pogađa dva puta zaredom.

6. minut - 7:3 - Negrean smanjuje zaostatak Rumuna.

2. minut - 7:2 - I Aleksić je precizan sa pet metara.

Druga četvrtina - 6:2:

8. minut - 6:2 - Neobična situacija! Isključen je golman Mitrović i dok su se "delfini" snašli, Prioteasa je zatresao mrežu.

7. minut - 6:1 - Golčina Mandića!

5. minut - 5:1 - Kapiten Filipović precizan je iz peterca, za koji se izborio Pijetlović.

2. minut - 4:1 - Drugi pogodak Ćuka, vraća Srbiju na "plus tri".

Prva četvrtina - 3:1:

6. minut - 3:1- Rumuni su iskoristili trenutak opuštanja "delfina" u odbrani, pa je Fulea postigao prvi gol svoje reprezentacije.

6. minut - 3:0 - Pijetlović se izborio za isključenje rivala, što je iskoristio Prlainović da se upiše u strelce.

3. minut - 2:0 - Realizovan je igrač više preko Ćuka.

2. minut - 1:0 - Duško Pijetlović je prvi strelac, mrežu je zatresao sa dva metra.

1. minut - Meč je počeo, prvi napad imaju "delfini".

"Delfini" i Rumuni igraju meč prvog kola Grupe D na šampionatu u Barseloni.

U prvoj utakmici grupe Rusija je lako savladala Slovačku - 12:6.

Srbija je trostruki uzastopni šampion Evrope.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: VSS/Marsel ter Bals)