JUNIORI REĐAJU POBEDE: Mladi vaterpolisti Srbije bolji i od Rusije na Evropskom prvenstvu

BRAVO

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Minsku, pošto je posle Holandije savladala i Rusiju - 8:5 (3:2, 0:2, 2:1, 3:0).

Rusija je pune tri četvrtine pretila, agresivnom odbranom držala neizvesnost u rezultatu. Bilo je opasno 5,40 do kraja kada je rival vodio 5:3. Ali do kraja utakmice Rusi nisu savladali odličnu srpsku odbranu a serijom golova naš tim je napravio nedostižnu prednost, Sve bi bilo rešeno i ranije u četvrtom delu da su seriju riskuh izbačaja naši mladi vaterpolisti materijalizovali

U poslednjih desetak minuta dobrom igrom, pre svega u odbrani Srbi su preokrenuli rezultat i pobedili Rusiju. Sutrašnji protivnik Velika Britanija može samo da posluži saveznom treneru Milošu Ćiriću da isproba neke varijante pred utamice odluke.

Sutra se u 19.40 igra sa Britanijom, sledi slobodan dan a zatim četvrtfinale najverovatnije protiv Hrvatske ili Španije.

RUSIJA: Ćirkov, Semenov, Merš, Zinurov 1, Stepanov, Pelih, Černišev, Ganiev, Vasilev 2, Nosajev, Šeikin 2, Ukadajev, Zasedateljej.

SRBIJA: Popović, Smiljević, Barać, Nešić, Kikaleišvili 1, Vasin 1, Vučinić 2, Tomić 1, Vićković 2, Šulc 1, Andrin, Timotijević, Bulajić.

Sudije: Nemet (Mađarska), Dervu (Francuska). Igrač više: Rusija 7 (3) , Srbija 11 (3)