PORAZ DELFINA POSLE DRAME: Vaterpolisti Srbije izgubili od Mađarske i ostali bez finala Svetskog kupa

SLEDI BORBA ZA TREĆE MESTO

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa u Berlinu, pošto je danas u polufinalu izgubila od Mađarske sa 12:11 (1:3, 5:3, 3:3, 3:2).

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Gavril Subotić sa tri gola, dok su po dva postigli Viktor i Strahinja Rašović. U strelce su se upisali i Dušan Mandić, Sava Ranđelović, Radomir Drašović i Nikola Jakšić.

Mađarsku je do pobede vodio Bence Batori sa tri gola.

Srbija je uz dva gola Subotića i Jakšića posle prve deonice imala prednost od 3:1, ali je Madjarska do poluvremena uspela da izjednači (6:6).

Posle izjednačene treće četvrtine u kojoj se igralo gol za gol, Madjraska je u finišu poslednje stigla do odlučujućih dva gola prednosti.

Strahinja Rašović je 39 sekundi pre kraja smanjio na 11:12, a potom je Srbija imala i napad za izjednačenje. Golman Dimitrije Rističević je oprobao šut sekund pre kraja meča, ali nije bio precizan.

Srbija će sutra igrati meč za treće mesto protiv Nemačke, koja je u polufinalu izgubila od Australije posle peteraca 10:11.