TREĆA POBEDA ORLOVA NA SP: Srpski odbojkaši savladali Australiju, sledeća je Rusija

RAZBUDIO IH IZGUBLJENI SET

Odbojkaši Srbije zabeležili su treću pobedu na Svetskom prvenstvu, jer su večeras u Bariju savladali Australiju 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:19).

"Orlovi" su ovom pobedom potvrdili učešće u narednoj fazi takmičenja.

Meč sa Australijom trajao je105 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatrlao je 2000 gledalaca.

Srbija je nešto slabije ušla u sam meč što je rezultiralo vođstvo Australije od 2:6 i 3:7. Ipak, uz veliku volju i sjajnu igru, Srbija je blokom Marka Podraščanina stigla do izjednačenja od 7:7. Usledila je igra poen za poen a Srbi do prvog vođstva na utakmici dolaze tek kod 14:13. Veću razliku od 4 poena izabranici trenera Nikole Grbića prave posle asa Marka Ivovića za 21:17 a posle prelepe igre naših momaka, pogotovo kapitena Nemanje Petrića, na semaforu je zasijalo 23:18. Srbija je iskoristila drugu set loptu napadom Podraščanina za 25:19 i 1:0 u setovima.

U drugom setu Srbi su imali vođstvo od 16:14 na drugom obaveznom predahu kada je usledila dobra igra protivničkog tima. Preko kapitena Pol Karola Australija dolazi do vođstva od 19:21 a napadom Grema kroz sredinu i do 21:24. Australija je iskoristila prvu set loptu za izjednačenje u setovima od 1:1.

U nastavku meča Srbija je igrala silovito. Vodila je 9:5, 12:7 i 16:9 što je jasno govorilo kome će pripasti ova deonica meča iako su protivnici u par navrata pravili serije kojima su zapretili Srbiji. Treći set završen je 25:17 asom Srećka Lisinca.

Vođstvom od 6:3 Srbije je otvorila četvrti set. Igrali su Petrić i momci na vikosom nivou, isticao se Lisinac napadima iz druge linije i iz “zone 2” što je dodatno zbunilo proitivnike (16:9 na drugom tehničkom tajm autu). Na kraju meča, sva tri boda zasluženo su pripali Srbiji koja sa tri uzastopne pobede ide u drugu rundu takmičenja - 25:19.

Srećko Lisinac je zabeležio 18 poena, Nemanja Petrić 15, Marko Podraščanin 13, Marko Ivović i Aleksandar Atanasijević po 12.

Poslednju utakmicu u Grupi C naša reprezentacija igraće u utorak sa Rusijom (20.30). Biće to direktna borba za drugo mesto.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: FIVB)