ASTRI 28 MEDALJA: Beogradski karatisti treći u generalnom plasmanu u Jagodini

BORILAČKI SPORTOVI

U Jagodini je održan dvadeseti Memorijalni karate turnir "Dragoslav Radovanović - Pjer" u organizaciji Šotokan karate saveza Srbije i Karate kluba"Jagodina" na kome je učestvovalo 709 takmičara iz 34 kluba iz Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Karate klub “Astra” iz Beograda je na ovom turniru nastupio sa 30 takmičara. Ekipu “Astre” su u katama i borbama predvodili treneri: Aco Ćirović, Nikola Škerović, Isak Trajković. U generalnom plasmanu takmičari Karte kluba “Astra” su osvojili treće mesto iza prvoplasirane ekipe iz Čoke i drugoplasirane ekipe Hai- kena.

Takmičarka “Astre” Katarina Filipović je proglašena za najuspešniju seniorku takmičenja.

“Astra” je osvojila ukupno 28 medalja i to – 14 zlatnih, 5 srebrnih i 9 bronzanih.

U katama su osvojili 8 zlatnih, 4 srebrne I 8 bronzanih medalja, dok je u borbama osvojeno 6 zlatnih, 1 srebrna i jedna bronzana medalja.