icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

FURIOZNE SRPKINJE: Naše rukometašice posle preokreta pregazile Poljsku na startu Evropskog prvenstva! (FOTO)

KAPITEN SA 11 GOLOVA

Ostali sportovi

Srpske rukometašice pobedile su Poljsku na startu takmičenja na Evropskom prvenstvu!

U meču prvog kola Gurpe A izabranice selektora Ljubomira Obradovića trijumfovale su rezultatom 33:26 (13:14).

Poljakinje su bolje počele utakmicu i posle 12 minuta vodile 7:4. Srbija je uspela da istopi "minus", pa je do odlaska na odmor rezultat bio na klackalici.

A onda su Srpkinje u drugom poluvremenu zaigrale furiozno! Od 19:19 stigle su do 28:21 u 52. minutu, pa je pitanje pobednika bilo rešeno.

Blistala je kapiten Srbije Katarina Krpež Šlezak sa čak 11 golova (četiri iz sedmeraca)! Jovana Stoilković i Jelena Lavko su postigle po pet, Sanja Radosavljević, Andrea Lekić i Tamara Radojević po tri, Dragana Cvijić dva, a Slađana Pop Lazić jedan.

1 / 4 Foto: EPA/EDDY LEMAISTRE

Najbolje kod Poljske bile su Karolina Kudlaš-Glok sa šest pogodaka i Kinga Gržib sa pet.

Pobeda reprezentacije Srbije se može "pripisati" odličnoj odbrani u drugom poluvremenu.

Drugi meč prvog kola ove grupe igra se od 21.00, a sastaju se Danska i Švedska.

Srbija u nedelju u 18 sati igra utakmicu drugog kola protiv Švedske.