icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

NA PRVENSTVU U BEOGRADU: Ristić i srpski tim objedinili titule šampiona Evrope i sveta

PARASTRELJAŠTVO

Ostali sportovi

Srpski strelci su na najbolji mogući način završili učešće na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem za paraolimpijce, koje je danas završeno u beogradskom „Bel ekspo“ centru.

U poslednjoj disciplini programa, u gađanju puškom iz ležećeg stava u kategoriji SH2, Dragan Ristić je osvojio zlatnu medalju. Ujedno je predvodio tim Srbije ka tituli šampiona Starog kontinenta.

Naši reprezentativci su ponovili uspeh sa svetskog šampionata u Južnoj Koreji ove godine, kada je Ristić, strelac kragujevačkog „Čika Mate“, osvojio pojedinačno, a ekipa u istom sastavu (Ristić,Jokić, Savanović) timsko zlato.

Srpski takmičari su prvenstvo završili sa četiri medalja, jer je prvog dana Dejan Jokić je „upucao“ srebro, a ekipa bronzu u disciplini R2 takođe u kategoriji SH2 (strelci kojima je potreban stalak prilikom gađanja).

Ristić je kao drugi ušao u finale u kome se dugo vodila izjednačena borba. U završnici se naš strelac „odlepio“ od rivala i slavio sa 255,8 krugova, popravivši za minimalan 0,1 krug dosadašnji svetski rekord Italijana Andrea Liverijanija, koji je danas bio peti.

- Iako iza sebe imam i svetsko zlato, nije mi bilo lako u finalu, možda i teže nego u Južnoj Koreji. Takmičenje pred domaćom publikom, koja od tebe očekuje visok plasman, budi veći motiv za dokazivanjem ,ali i veći stres. Hvala publici, Paraolimpijskom komitetu Srbije, Invalidskom streljačkom savezu Srbije, koji su nam organizacijom takmičenja, dali priliku da se dokažemo u svojoj zemlji. Hvala selektoru Nenadu Pajiću, mom asistentu Vladimiru Pajiću, kolegama iz tima… Nadam se da ću u Tokiju 2020 doći do jedine medalje koja mi nedostaje – do odličja na Paraolimpijskim igrama – kazao je Ristić.

Uz Ristića, danas su gađali i Dejan Jokić (14. mesto), Zdravko Savanović (15) i Zoran Banjac (24). U takmičenju dama u kategoriji SH1, Jovani Pantović je izmaklo finale. Zauzela je deveto mesto, sa minimalnim jednim desetim delom kruga za osmoplasiranom