PRVA POBEDA ORLOVA NA SP: Srbija posle preokreta savladala Koreju i ostala u borbi za prolaz u narednu rundu takmičenja! (VIDEO)

SJAJAN MEČ

Rukometna reprezentacija Srbije upisala je večeras prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj, pošto je u četvrtom kolu Grupe A trijumfovala protiv Koreje sa 31:29 (14:16).

Srbija je večerašnjom pobedom zadržala teoretsku šansu da se plasira u narednu fazu Svetskog prvenstva, ali će joj za to biti potrebna pobeda nad Nemačkom, kao i večerašnji poraz "pancera" od Francuske.

Ekipu Nenada Peruničića do trijumfa je predvodio Vukašin Vorkapić sa sedam golova, dok je Nemanja Ilić postigao pet.

U selekciji Koreje istakao se Djongu Kang sa 12 golova, a Dongmjung Kim dodao je pet.

Srbija posle vodjstva u početnoj fazi utakmice, gotovo sve do samog kraja bila u zaostatku, često i sa tri gola, ali je u poslednjih 15 minuta igre usledio veliki pad Koreje koja je dosta grešila u napadu.

To je srpskim igračima omogućilo da igra brže i lakše dolazi do golova. Srbija je najveću prednost stekla u na tri i po minuta pre kraja kada je povela sa 30:26.

Koreja je u finišu ipak uspela da ublaži poraz, ali i ne da dodje do prve pobede.

Srbija je peta u Grupi A sa tri boda, jednim manje od Brazila, a dva od Nemačke, dok je Koreja poslednja s jednim bodom.

57. minut - 30:26 - Vorkapić donosi najveću prednost Srbiji na meču. Sjajna utakmica Vorkapića.

53. minut - 28:25 - Nemanja Ilić pogađa za najveću prednost Orlova! Serija Srbije 4:0.

52. minut - 26:25 - Vorkapić ponovo pogađa za vođstvo Orlova.

49. minut - 24:24 - Vorkapić postiže gol za novi egal.

45. minut - 22:22 - Srbija stiže do izjednačenja preko Milića. Konačno dobra odbrana.

37. minut - 18:20 - Koreja brzim kontrama čuva prednost i u nastavku.

30. minut - 14:16 - Spektakularan gol Korejca za kraj prvog poluvremena.

27. minut - 12:14 - Koreja ponovo vodi! Srbija ne može da nađe rešenje za jaku odbranu Azijata.

22. minut - 10:11 - Koreja se vratila u meč pre svega našim greškama.

18. minut - 8:10 - CRVENI KARTON ZA SRBIJU: Nenadić je isključen zbog starta na protivnika. On se više neće vraćati u igru

17. minut - 8:8 - Igra se gol, po gol, Kukić je sada naš najraspoloženiji igrač

13. minut - 6:6 - Korejci iz sedmerca prekidaju seriju

12. minut - 6:5 - Četvrti uzastopni gol Srbije! Marsenić se dobro snašao na crti

11. minut - 5:5 - Tri uzastopna gola Srbije za izjednačenje

8. minut - 2:5 - Mnogo loš start naše reprezentacije. Dosta bolje Korejci trče na ovoj utakmici.

7. minut - 1:3 - Koreja je bolje ušla u meč.

3. minut - 1:1 - Bogdan Radivojević postiže prvi gol za Orlove na meču.

1. minut - 0:1 - Koreja postiže prvi gol na meču.

Poput meča sa Rusijom, našoj reprezentaciji nedostajalo je koncentracije, ali i sreće da izbori željeni rezulat.

Tim porazom, šanse za prolazak u narednu fazu su smanjene na minimum.

Tim Nenada Peruničića sada ima remi i dva poraza, pa je treće mesto u koje iz grupe vodi među 12 najboljih na svetu jako daleko.

Tabela: Nemačka 4 boda, Francuska 4, Rusija 3, Brazil 2, Srbija 1, Ujedinjena Koreja 0.