OPROŠTAJ UZ MEDALJU: Provokativna Lindzi Von spektakularno završila karijeru (VIDEO)

sad je stvarno kraj

Legendarna američka skijašica Lindzi Von osvojila je bronzanu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu u Areu, na kome se oprostila od aktivne skijaške karijere. Najtrofejnija skijašica u istoriji Svetskog kupa ranije je najavila da će joj ovo prvenstvo biti poslednji takmičarski nastup.

Zlatnu medalju osvojila je Slovenka Ilka Štuhec sa 23 stotinke ispred Korine Zuter iz Švajcarske, a 49 stotinke ispred Lindzi Von.

Lindzi Von je na ovom Svetskom prvenstvu vozila prethodno i disciplinu superveleslalom, ali je izletela sa staze na samom početku trke.

Amerikanka, koja će u oktobru napuniti 35 godina, još krajem godine je najavila da će se povući sa daljih takmičenja jer njeno telo više ne može da izdrži, odnosno da je bol u oba kolena nesnosan.

Lindzi Von, koja je debitovala u Svetskom kupu kada joj je bilo 16 godina, u karijeri je ostvarila 82 pobede u svetskom kupu, osvajala je 20 titula u

Svetskom kupu, tri olimpijske medalje i osam medalja na svetskim prvenstvima.