TRI ZLATA: Srpski strelci uspešni u Kuvajtu

strelajštvo

Srpski reprezentativci u streljaštvu osvojili su danas tri zlatne medalje na osmom po redu Medjunarodnom turniru koji se održava pod pokroviteljstvom emira od Kuvajta.

Prvog dana takmičenja, zlatne medalje osvojili su Andrea Arsović, Milenko Sebić i Damir Mikec.

U takmičenju vazdušnom puškom u ženskoj konkurenciji ubedljivo je

trijumfovala Arsovićeva, ispred Valentine Starostine iz Kazahstana.

Ona je "ubila" 246,0 krugova i četvrti put osvojila zlato na ovom turniru.

Milenko Sebić je sa 247,9 krugova bio ubedljiv u nadmetanju vazdušnom puškom za muškarce.

Damir Mikec osvojio prvo mesto u gadjanju malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora, disciplini u kojoj je svetski vicešampion.

Obzirom da gadjanje MK pištoljem na 50-metarskom strelištu više nije olimpijska disciplina, u njoj nema finala, a Mikec je "ubio" 567 krugova i drugoplasiranog Kuvajćanina Hamada Al Nmšana ostavio 30 krugova iza sebe.

Na tradicionalnom turniru u gradu Kuvajtu učestvuje više od 400 strelaca iz 42 zemlje.