EVROPSKO PRVENSTVO U MINSKU: Aljan Rastić na 99. mestu, Damir Rastić i Avdić odustali

BIATLON

Biatlonac Srbije Ajlan Rastić zauzeo je danas 99. mesto u individualnoj trci na 20 kilometara na Evropskom prvenstvu u Minsku, dok su Damir Rastić i Dženis Avdić odustali.

Zlato je osvojio Bugarin Krasimir Anev vremenom od 53 minuta i 18,1 sekundi i jednim promašajem, srebro je pripalo Tarjeju Bou iz Norveške sa 3,7 sekundi zaostatka i tri kiksa na strelištu, a bronza njegovom sunarodniku Endreu Stromshajmu sa 11,1 slabijim ostvarenjem od pobednika i dva netačna hica.

Od biatlonaca koji su završili trku, Ajlan Rastić, koji je promašio osam meta, bio je bolji samo od trojice, a ušao je u cilj 17 minuta i 1,4 sekundi posle Aneva.

Evropsko prvenstvo u Minsku završava se 24. februara.