TRIJUMF AUSTRALIJANCA: Nil Robertson osvojio Otvoreno prvenstvo Kine

SNUKER

Australijanac Nil Robertson osvojio je danas Otvoreno prvenstvo Kine u snukeru, pošto je u finalu u Pekingu pobedio Britanca Džeka Lisovskog sa 11:4.

Robertson je brejkovima od 141 i 100 poena posle prvog dela meča poveo sa 8:2 i bez većih problema osvojio je drugi trofej u Pekingu.

To je njegova 16. rangirna titula u karijeri, po čemu deli šesto mesto na večnoj listi sa Markom Selbijem.

Australijanac je ove sezone osvojio tri rangirne titule, a posle današnjeg trijumfa popeo se sa sedmog na četvrto mesto na svetskoj rang-listi i osvojio 225.000 funti.

Lisovski se borio za prvu titulu u karijeri, a kao i Robertson, biće među nosiocima na predstojećem Svetskom prvenstvu u Šefildu.

Lisovski je plasmanom u finale zaradio 90.000 funti, što je najveća novčana nagrada koju je do sada dobio na turnirima.