ISTORIJSKI USPEH: Vaterpolisti Šapca posle drame pobedili Crvenu zvezdu i prvi put postali šampioni Srbije

NAPETO

Vaterpolisti Šapca postali su šampioni Srbije prvi put u istoriji, jer su večeras na svom bazenu u majstorici finala plej-ofa pobedili Crvenu zvezdu 10:9.

Šapčani su ove sezone osvojili "duplu krunu", jer su prethodno trijumfovali i u Kupu.

Večerašnji duel u Šapcu bio je dramatičan i napet, kako na bazenu tako i na tribinama, a minut i po pre kraja prvog poluvremena prekinut je na pola sata zbog nereda na tribinama.

Zvezda je bolje počela meč i povela 3:1, ali je domaćin napravio preokret.

Pomenuti prekid je nastao kod rezultata 4:4, posle kog su Šapčani napravili furioznu seriju i stigli do 8:4.

Međutim, Zvezda nije odustajala i 55 sekundi pre kraja je izjednačila na 9:9.

Šabac je krenuo u poslednji napad, a 30 sekundi pre kraja je dobio i igrača više. Domaći nisu čekali na šut u poslednjim sekundama, ali je Rogač 16 sekundi pre završetka postigao gol za titulu. Crveno-beli su imali priliku da izjednačenje, ali je lopta završila daleko od gola, a igrači i stručni štab Šapca su završili u bazenu.

Pehar namenjen šampionu podigao je kapiten, golman Gojko Pijetlović.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Printscreen)