DELFINI KROZ OLUJU DO TOKIJA: Srpski vaterpolisti pobedili Hrvate posle divovske borbe po nevremenu u finalu Svetske lige (KURIR TV)

FINALE

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Hrvatsku 12:11 (1:3, 5:2, 1:3, 5:3), u finalu Svetske lige i ne samo da je osvojila trofej i novčanu nagradu od 350.000 dolara, već je izborila direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

1 / 12 Foto: Starsport©

Loše je Srbija počela meč, posebno u odbrani što je izabranicima rekao i selektor Dejan Savić. Hrvati su u prve dve deonice izveli čak tri peterca, koja su pretvorili u golove i sve do sedmog minuta drugog kvartala naša selekcija je bila u zaostatku.Tada smo posle gola Prlainovića prvi put poveli (6:5), što je bio rezultat na poluvremenu.

Hrvatska je bolje odigrala treću četvrtinu, što je gostima pred poslednjih osam minuta donelo minimalno vođstvo (8:7). U tom momentu kiša je sve jače padala. jakšić je prvo pogodio za izjednačenje, a zatim je Vrlić vratio prednost na stranu Hrvata. Mandić je na pollovini četvrtine doneo izjednačenje.

Vukičević je pogodio za 10:9, a Filipović doneo novo izjednačenje. Dva minuta je bilo do kraja. A onda, Filipović nešto više od minuta pre kraja pogađa za 11:10.

Vukićević je izjednačio golom iz daljine, a po pljusku, Filipović je 17 sekundi pre kraja postigao gol iz peterca i trasirao nam put ka Olimpijskim igraama u Tokiju naredne godine.

Četvrta četvrtina

8. minut 12:11 - Gooooool! Filipović

8. minut 11:11 - Peterac 17 sekundi pre kraja

8. minut 11:11 - Vukičević Imamo napad za pobedu

7. minut - Filipović! Iz daljine

6. minut 10:10 - Sjajna reakcija Filipovića

5. minut 9:10 - Vukičević je pogodio

4. minut 9:9 - Mandić golčina!

2. minut 8:9 - Vrlić je pogodio sa igračem više

Pravi pljusak je na Tašu, ali igrači su u vodi, a navijači i dalje na tribinama

2. minut 8:8 - Jakšić je bio najspretniji pred golom Hrvatske

8. minut 7:8 - Bušlje iz daljine

6. minut 7:7 - Mandić postiže gol iz peterca, koji je izborio Vico

6. minut 6:7 - Fatović postiže drugi gol

4. minut 6:6 - Vukičević je izjednačio

Treća četvrtina

8. minut 6:5 - Vukičević prekida seriju našeg tima

7. minut 6:4 - Prešla je lopta posle šuta Mandića

7. minut 5:4 - Prlainović, traje serija Srbije

6. minut 4:4 - Odbranili smo se sa dva igrača manje

5. minut 4:4 - Filipović za prvo izjednačenje

3. minut 3:4 - Gol Aleksića

2. minut 2:4 - Gol Mandića

1. minut 1:4 - Novi gol za Hrvate iz trećeg peterca

Druga četvrtina

8. minut 1:3 - U poslednjoj sekundi Hrvati su dobili drugi peterac, koji je Joković pretvorio u gol

8. minut 1:2 - Čuk je prvi pogodio mrežu, lopta je u letu pogodio

7. minut 0:2 - Dva puta pogađamo okvir gola

4. minut 0:2 - Vukičević sa peterca koji je srkivio Mitrović

3. minut 0:1 - Loša reakcija naše odbraner Buljubašić postiže gol za Hrvatsku

Prva četvrtina

UNIQA je zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije

Pobednik će osvojiti pehar, novčanu nagradnu i olimpijsku vizu!

Srbija je juče u prvom polufinalu pobedila Australiju sa 16:11, dok je Hrvatska u drugom polufinalnom meču savladala Španiju sa 10:8.

"Delfini" i "barakude" su se već sastale na ovom turniru, u grupnoj fazi, a izabranici selektora Dejana Savića su pobedili 11:10.