SRPKINJE POBEDOM KRENULE U ODBRANU ZLATA: Odbojkašice Srbije lako savladale Finsku na startu EP!

sjajan start

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije uspešno je započela misiju odbrane titule prvaka Evrope.

U 1. kolu Grupe A, koja se igra u Turskoj, izabranice selektora Zorana Terzića su bez mnogo muke savaldale Finsku sa 3:0 (25:17, 25:15, 25:17). Osim samog početka prvog seta u kom su rivalke imale četiri poena prednosti, sve je izgledalo samo kao jači trening naših devojaka.

Već na pola drugog seta, koji su Srpkinje furiozno započele, selektor je odlučio da razigra sve devojke na koje računa na Evropskom prvenstvu. Pada u igri nije bilo, pa je rezultat bio još ubedljiviji nego u prvom delu igre.

Nešto opuštenije, ali i više nego dovoljno za mirnu završnicu, srpske odbojkašice odradile su i treći set, pa posle 72 minuta igre stigle do prvih bodova na EP.

Naredni meč Srbija igra prekosutra (16.00), a sa druge strane mreže naći će se najbolje odbojkašice Bugarske.