PREOKRET SRPKINJA U SLOVAČKOJ: Naše rukometašice do pobede iz sedmerca u poslednjoj sekundi

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO 2020.

Ženska rukomenta reprezentacije Srbije pobedila je večeras selekciju Slovačke 27:26 (10:11) u Hlohovecu u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Gol odluke postigla je Jelena Lavko sa linije sedam metara u poslednjoj sekundi!

Pokazale su se Slovakinje kao težak rival, vodile su tokom prvom poluvremena predvođene raspucanom Rekom Bizikovom,koja je naterala srpsku klupu na tajm-aut pri rezultatu 6:3.

Do prvog vođstva, Srpkinje su došle do vođstva (12:13) na startu drugog poluvremena golom sjajne Slađane Pop Lazić, koja je sa sedam golova bila ključna figura preokreta.

Vodile su Slovakinje 20:17, ušle u poslednjih deset minuta sa prednošću. Na naredno vođstvo Srbije čekalo se do 56. minuta. U završnici, imale su izabranice selektora Obradovića napad u poslednjem, minutu, ali su Slovakinje došle do lopte i brzo je izgubile. Za poslednji napad posle tajm-auta ostale su 23 sekunde, pas na Pop Lazić doneo je sedmerac koji je u poslednjoj sekundi realizovala Jelena Lavko za konačnih 27:26.

Švajcarska je poražena od Rusije 26:35 na svom terenu.

U naredna dva kola kvalifikacija na proleće Srbija se sastaje sa Rusijom (25. i 29. marta naredne godine).

TABELA: Srbija 4 Rusija 4 Švajcarska 0 Slovačka 0