SRBIJO, DOBILA SI MOĆAN VATERPOLO KLUB: Novobeograđani pobedom debitovali u hramu vaterpola!

sjajno

Vaterpolo klub Novi Beograd 11. april nije mogao da poželi lepši debi u Prvoj A ligi Srbije. Pobeda, i to u hramu vaterpola, na bazenu Tašmajdan, protiv domaće ekipe Taša - 14:6 (3:3, 2:1, 5:0, 4:2).

Utakmica je otvorena golom već u prvom napadu, posle dvadesetak sekundi strelac za Novi Beograd je bio australijski reprezentativac Čarls Negus, golom sa distance. Prava egal utakmica ili rezultatska klackalica vodila se do treće četvrtine, a onda je četa Vladimira Vujasinovića deklasirala domaćina s pet uzasponih golova. U poslednjoj četvrtini Novobeograđani su samo potvrdili klasu i tako najavili visok domet u ligi.

- Zabeležili smo ubedljivu pobedu u prvoj utakmici Novog Beograda u Prvoj A ligi, što raduje sve u klubu. Trebalo nam je dve, dve i po četvrtine da počnemo da igramo našu igru. Bez obzira na takmičenje i protivnika, bilo je malo nervoze jer nam je ovo prva utakmica u sezoni, ali je sredinom druge četvrtine sve došlo na svoje. To je to, idemo dalje - istakao je posle meča legendarni Vlada Vujasinović.

U ekipi Novog Beograda istakli su se kapiten Đorde Filipović sa tri gola, a dobru partiju pružili su i Mateja Asanović, kao i Čarls Negus. Valjda izdvojiti i mlade igrače Bašicu i Žeželja. A prvu priliku da zaigra u seniorskoj konkurenciji dobio je reprezentativac u kategoriji igrača rođenih 2005. godine Ognjen Ilić.

VK TAŠ - VK NOVI BEOGRAD 11. APRIL - 6:14 (3:3, 1:2, 0:5, 2:4)

Igrač više: Taš 13 (4), Novi Beograd 7 (3). Peterci: Taš 1 (1), Novi Beograd 0.

TAŠ: M. Marinković, I. Petrović (2), M. Matović, T. Ćirić (1), A.

Janjić (1), D. Janjić, F. Aleksić, M. Radojičić (1), M. Janić, S.

Jovanović, ?. Šormaz (1), M. Jevremović, ?. Muškatirović, K. Paunović.

NOVI BEOGRAD: D. Rističević, K. ?. Filipović (3), 2, V. Vitorović (2),