NEVEROVATNO DOSTIGNUĆE: Rosi vozio 400 moto GP trka

Car

Legendarni motociklista Valentino Rosi juče je odvozio 400. trku u svetskom moto-šampionatu i taj rekord dugo neće biti oboren!

Popularni Vale, koji već ima 40 godina, trku za veliku nagradu Melburna nije završio kako je očekivao, pošto je na kraju bio tek osmi.

- Nikada nisam imao jasnu ideju koliko dugo ću želeti da se trkam. To je nešto što ne očekujete. Prošlo je dugo, dugo vremena - rekao je Italijan.

Rosi je pobedio u 115 trka u svim klasama, a osvojio je bodove u 353 trke. On je jedini vozač u istoriji koji je osvojio titule u klasama 125 kubika, 250, 500 i Moto GP. U kraljevskoj klasi osvojio je šest titula.

U Australiji je trijumfovao vozač Honde Mark Markez, koji je pre nedelju dana obezbedio novu titulu. Drugoplasirani je kroz cilj prošao Kal Kračlou, dok je treće mesto zauzeo domaći vozač Džek Miler.