BRAVO DEVOJKE! Srpske rukometašice izborile plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre

SP U JAPANU

Ženska rukometna reprezentacija Srbije zadržala je šansu da se plasira u kvalifikacije za Olimpijske igre 2020. godine, pošto je u Kumamotou odigrala nerešeno sa Danskom 26:26 (14:11), u poslednjoj utakmici druge faze takmičenja Svetskog prvenstva u Japanu.

Selekcija Norveške pobedila je Nemačku sa 32:39 čime su naše devojke zauzele treće mesto i obezbedile učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre!

Srbija i Nemačka koja je četvrta, imaju isti broj bodova, ali kako su Srpkinje pobedile Nemice sa 29:28, one su zbog prednosti zbog medusobnog skora.

Tim je srpska selekcija dobila priliku da učestvuje na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Kvalifikacije za olimpijski turnir u Tokiju, igraju se u martu.

Srbija je tokom utakmice imala i sedam golova razlike, ali je na kraju morala da spasava bod. Kristina Liščević je 20 sekundi pre kraja izjednačila na 26:26, a Danska je u poslednjem napadu pogodila prečku, pa neće igrati u kvalifikacijama.

Srpske rukometašice sada čekaju ishod poslednjeg meča u Grupi 1.

Ukoliko Norveška savlada Nemačku, naše devojke će biti treće i obezbediće učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre, a i boriće se za peto mesto na Svetskom prvenstvu sa trećeplasiranim iz Grupe 2.

Ukoliko ipak Nemice osvoje makar bod protiv Norveške, Srbija će biti četvrta u Grupi 1, pa će igrati sa četvrtoplasiranom selekcijom iz Grupe 2 za sedmo mesto na svetu, poslednje koje vodi u kvalifikacije za Igre u Tokiju.

Utakmice za plasman igraju se u petak.

Ranije danas Holandija se plasirala u polufinale pošto je pobedila Južnu Koreju sa 40:33.

Holandija je prva u grupi sa šest bodova, koliko ima i Norveška uz meč manje, dok Nemačka ima pet bodova, uz meč manje. Danska ima četiri boda, a Južna Koreja dva.

DRUGO POLUVREME

55. minut - 24:24 Lavko sigurna sa sedmerca, drama se nastavlja

53. minut - 23:23 Pop Lazić sjajno sa pozicije pivota za novo izjednačenje

46. minut - 20:18 Stojiljković poveća vođstvo

41. minut - 16:16 Hendel dovodi Dansku do izjednačenja

33. minut - 15:12 Liščević sjajan gol iz skok šuta

31. minut - 14:12 Jensen pogađa nakon što je Tomašević odbranila sedmerac polse popravka ipak pogađa.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

PRVO POLUVREME

29. minut - 14:11 Primamo gol sa igračicom više, Iversen sa pozicije pivota je sigurna

28. minut - 14:10 Sjajno pogađa Radosavjević

27. minut - 13:10 Jergensen pogađa pored dve naše rukometašice.

21. minut - 13:7 - Srpkinje gaze! Najbolji golman sveta nije prepreka za Pop-Lazić koja kao od šale rešeta mrežu! Sa druge strane Tomašević je nepremostiva prepreka. Trifunović za +6 za Srbiju

20. minut - 11:6 - Željka Nikolić pogađa iz nezgodne situacije

19. minut - 10:6 - Lavko pogađa, Tomašević na drugoj strani brani! Igra Dankinja se polako raspada

17. minut - 9:4 - Liščević sigurna sa linije penala

16. minut - 8:3 - Srpske rukometašice nastavljaju sa serijom golova

15. minut - 7:3 - Dankinje nemaju rešenje, trener je primoran da uzme tajm-aut

14. minut - 6:3 - Stoiljković je raspoložena! Sjajna odbrana krasi igru naše selekcije, napad takođe

9. minut - 3:3 - Dankinje opet izjednačuju

8. minut - 3:2 - Srbija vodi, golu je prethodila fenomenalna odbrana Tomašević

6. minut - 2:2 - Radosavljević pogađa

5. minut - 1:2 - Kinbol pogađa

4. minut - 1:1 - Sedmerac za Srbiju, Lavkov je snažno šutiranja, ali Tot brani

3. minut - 1:1 - Stoiljković precizna

3. minut - 0:1 - Gol za Dansku

2. minut - 0:0 - Odbrana i sa druge strane, a onda opet Katarina Tomašević ostaje nesavladana među stativama

1. minut - 0:0 - Tomašević brani prvi šut Dankinja

10.00 - Meč je počeo!

Rukometašice Srbije ostale su bez teorijske šanse da se nađu u polufinalu Svetskog prvenstva u Japanu pošto je selekcija Holandije ubedljivo pobedila Koreju sa 40:33.

Da podsetimo, jedan od uslova da se Srpkinje nađu među najboljih četiri na planeti bilo je da Holandija izgubi od Koreje, ali i da selekcija Norveške pobedi Nemačku (meč je na programu od 12.30), i u tom slučaju bi naše devojke bile druge u grupi, na mestu koje vodi u polufinale.

Ono što preostaje srpskim rukometašicama jeste da zauzmu treće mesto koje vodi direktno u kvalfikacioni Olimpijski turnir, dok četvrto vodi u doigravanje za kvalifikacije.

Srpske reprezentativke motivisane su posle dva dobra meča u drugoj fazi Svetskog prvenstva, a sada im sledi duel raspleta sa Danskom.

Mečevi trećeg, ujedno i poslednjeg kola odlučiće o definitivnom plasmanu u prvoj grupi i u kombinaciji je veliki broj scenarija - od toga da Srbija ima šanse da bude druga i izbori nastup u polufinalu Svetskog prvenstva, ali i da završi kao peta ili poslednja, što će značiti oproštaj od kvalifikacija za Olimpijske igre.