SRBIJA NA KORAK OD TRONA: Mladi Delfini preko Italije do finala Svetskog prvenstva, za zlato sa Grčkom

IGRAČI DO 20 GODINA

Vaterpolisti Srbije su u finalu Svetskog prvenstva u konkurenciji igrača do 20 godina.

U odličnoj utakmici u polufinalu, u ratu nerava, mladi "delfini" pobedili su Italiju 9:7. Sve vreme je Srbija bila bolja. Sjajna odbrana sa ponovo odličnim Mišovićem je radila veliki posao.

Kod 3:0 za Srbiju, Italijanu su prvi gol postigli iz peterca 2,5 minuta pre poluvremena. Nekoliko puta uz čudan sudijski kriterijum su uspevali da se približe na "minus jedan", ali je Srbija smireno sve držala u svojim rukama.

U poslednjoj četvrtini se razigrao Šulc, Srbija je imala dva puta prednost od tri gola i to Italijani nisu mogli da ugroze.

Za titulu svetskog šampiona "delifini" će se boriti sa Grčkom, koja je savladala Hrvatsku 15:6.

Srbija – Italija 9:7 (1:0, 2:2, 3:2, 3:3) Igrač više: Srbija 8 (5), Italija 11 (2). Dva igrača više: Italija 1 (0). Peterci: Italija 1 (1). SRBIJA: Gavrilović, Branković, Barać, Nešić, Stanojević 1, Mitrović, Vučinić 2, Cvetković 1 , Martinović 1, Šulc 3, Pljevančić, Radović 1, Mišović. Savezni trener: Stevanović. ITALIJA: Di Dona, Di Martire 1, Ferero, Antonuči, Narciso, Di Martire, Gudi, Novara 3, Mezaroba 1, Tozi, Spine 2, Tartaro, De Mikelis. Savezni trener: Silipo.