ORLOVI PUKLI NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Istorijska pobeda Crnogoraca protiv Srbije! Provocirali, pa savladali naše

KRAH NAŠIH RUKOMETAŠA

Rukometaši Srbije poraženi su u Gracu od selekcije Crne Gore u okviru drugog kola grupe A rezultatom 21:22 (10:11).

Ovim porazom naša reprezentacija je kolo pre kraja izgubila sve šanse da se domogne druge faze.

Tokom većeg dela meča gledali smo izjednačenu borbu u kojoj se samo na početku Crna Gora odvojila u dva navrata na 4:1 i 7:4. Nakon toga naši su se vratili golovima večeras dosta dobrog Radivojevića i Marsenića. Do poluvremena se igralo gol za gol da bi đetići otišli na odmor sa golom prednosti 11:10.

U nastavku Orlovi ulaze jače i okreću rezultat u svoju korist po prvi put na meču u 33 minutu na semaforu je stajalo 11:12. Orlovi su nastavili sa dobrom igrom i odvajaju se na tri razlike 13:16 a centralne figure u našim redovima bili su Zelenović i Sretenović.

Međutim u tim trenucima kao da je naše momke stigao umor i strah od velike pobede pa dopuštaju crnogorcima da se vrate u meč i stignu do izjednačenja u 48. minutu rezultat je bio 17:17.

Nakon toga prednost je šetala čas na jednu čas na drugu stranu, naši su mašili dosta zicera a igra je bila nepovezana, to su sve Sokolovi znali da iskoriste i uspevaju da se odvoje pri samom kraju i odnose veliku i istorijsku pobedu za svoju zemlju od osamostaljenja.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Lazar Kukić sa šest i Bogdan Radivojević sa četiri, a kod Crnogoraca Nemanja Grbović sa pet golova.

Prethodno, u prvom meču dana Hrvatska je savladala Belorusiju 31:23 i prema očekivanju obezbedila drugu fazu.

U poslednjem kolu, u ponedeljak, Srbija igra protiv Hrvatske.

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME

57. minut - Kukić posle finte za 20:20

54. minut - Radivojević sa krila za novo izjednačenje 19:19

50. minut - Marsenić smanjuje 19:18

48. minut - Đukić sa krila za novo izjednačenje 17:17

45. minut - Božović još jednom za 16:16

42. minut - Božović posle cepelina postiže pogodak za Crnu Goru 15:16

40. minut - Radivojević još jednom u nebranjenu mrežu 13:16

37. minut - Zelenović u gornji ugao za 13:14

35. minut - Sretenović još jednom 12:13

33. minut - Bomba Sretenovića za prvo vođstvo Srbije 11:12

32. minut - Kukić po četvrti put večeras za 11:11

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

PRVO POLUVREME

30. minut - Kukić sa bekovske pozicije za 10:10

27. minut - Radivojević na prazan gol za izjednačenje 9:9

19. minut - Marsenić sjajno sa pozicije pivota za 7:6

15. minut - Radivojević sa krila za 7:4

12. minut - Ilić sa krila za 5:3

10. minut - Zelenović se upisuje u listu strelaca kod Orlova 4:2

9. minut - Čavor posle sjajne finte postiže gol za Crnu Goru 4:1

6. minut - Grbović postiže gol za Crnu Goru 2:1

3. minut - Kukić postiže prvi gol na meču za Srbiju 0:1

Ovaj meč ima veliku važnost za Orlove jer su u prvom kolu izgubili od reprezentacije Belorusije 30:35 iako je prvo poluvreme tog meča bilo dosta izjednačeno.

Crna Gora slično kao i naša reprezentacija izgubila je od daleko ozbiljnije reprezentacije Hrvatske rezultatom 21:27.

Stoga će u ovaj meč i jedni i drugi ući silno motivisani da obrišu loš utisak sa otvaranja šampionata i pokušati da se pobedom približe drugoj fazi.

Selektor Crne Gore, Zoran Roganović pred ovaj meč je izjavio:

"Potrebno je da se restartujemo, da pogledamo neke stvari koje smo lošije uradili protiv Hrvatske i da se koncentrišemo na meč sa Srbijom. Važna utakmica i za nas i za njih, očekujem veliku borbu".

Ove dve selekcije su se do sada sastajale dva puta u zvaničnim utakmicama, Srbija je jednom slavila a jednom je bilo nerešeno.