KURIR U BUDIMPEŠTI! DELFINI POTOPILI RUSIJU: Srpski vaterpolisti pobedom krenuli u odbranu evropskog trona

EVROPSKO PRVENSTVO U BUDIMPEŠTI

Vaterpolisti Srbije pobedom nad Rusijom 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2) startovali su u Grupi B na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Budimpešte - Gojka Filipovića

Četvorostruki uzastopni šampioni Evrope savladali su najjačeg rivala u grupi, pa im u sledeća dva meča predstoji da overe plasman u četvrtfinale. "Zbornaji" preostaje da u duelu sa sebi ravnima, Rumunijom i Holandijom, pokuša da stigne do drugog ili trećeg mesta, koja vode u baraž za četvrtfinale.

Jasno je da izabranici selektora Dejana Savića danas nisu igrali punom snagom.

"Delfini" bi stekli dva, tri gola prednosti, Rusi bi zatim smanjili zaostatak, pa bi Srbija ponovo napravila razliku... U tom ritmu odigrano je prvo poluvreme.

A onda su "delfini" baš pali u igri u uvodu treće četvrtine. Dozvolili su rivalu da od 7:4 stigne do 7:7. Savić je tada zatražio tajm-aut i razbudio svoje izabranike, koji su u nastavku bez problema slomili otpor Rusa.

Četiri gola na kraju (13:9) je i najveća prednost koju su "delfini" stvorili.

Naše je do pobede vodila i UNIQA, zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Adrija Prlainović, koji je postigao četiri gola, dok su Filip Filipović, Dušan Mandić i Miloš Ćuk dodali po dva gola.

U ekipi Rusije Danil Merkulov upisao je tri pogotka.

Srpski vaterpolisti ne bi trebalo da imaju problema ni u nastavku takmičenja u Grupi B sa Rumunijom (četvrtak, 13.00) i Holandijom (subota, 20.30).

U prvom meču prvog kola Grupe B Holandija je savladala Rumuniju 9:8.

1 / 7 Foto: VSS

Četvrta četvrtina - 13:9:

8. minut - 13:9 - Dedović postavlja konačan rezultat!

Drugi Savićev tajm-aut. "Samo završite ovo polako", poručio je selektor "delfinima".

5. minut - 12:9 - Filipović postiže drugi gol.

5. minut - 11:9 - Lisunov se izborio za zicer i iskoristio ga.

4. minut - 11:8 - Ćuk lukavim udarcem vraća "delfine" na tri gola prednosti.

3. minut - 10:8 - Magija Prlainovića! Opalio je kao iz topa i pogodio.

3. minut - 9:8 - "Zbornaja" preko Harkova koristi igrača više, ponovo je neizvesno.

Treća četvrtina - 9:7:

6. minut - 9:7 - Lob dodavanje Ćuka za Jakšića, koji postiže prvenac na ovom turniru.

4. minut - 8:7 - Aleksić udarcem sa distance vraća vođstvo Srbiji.

3. minut - Dejan Savić je tražio tajm-aut. "Napad nemamo uopšte... Idemo malo da se probudimo", rekao je, između ostalog, Savić igračima.

3. minut - 7:7 - Merkulov! Njegov treći gol za izjednačenje. Očajan početak drugog poluvremena za "delfine".

2. minut - 7:6 - Nagajev vraća Ruse na samo gol zaostatka.

1. minut - 7:5 - Bičkov pogotkom "otvara" drugo poluvreme.

Druga četvrtina - 7:4:

8. minut - 7:4 - Brzo su se "delfini" vratili na "plus tri". Ponovo igrač više, ali ovaj put je strelac Ćuk. Kad god se Rusi približe, srpski tim doda gas.

7. minut - 6:4 - Treći gol Prlainovića. Prvo je izborio igrača više, a onda i zatresao mrežu.

7. minut - 5:4 - Drugi uzastopni gol Rusa! Drugi pogodak Merkulova.

6. minut - 5:3 - Bičkov vraća nadu "zbornaji" da može da zapreti "delfinima".

3. minut - 5:2 - Majstorija Prlainovića.

2. minut - 4:2 - Mandić odbija ovaj napad Rusa.

1. minut - 3:2 - Rusi prilaze, Nagajev je strelac u situaciji sa igračem više.

Prva četvrtina - 3:1:

8. minut - 3:1 - Rusi su se upisali preko Merkulova.

6. minut - 3:0 - Prlainović trese mrežu iz polukontre.

4. minut - 2:0 - "Delfini" preko Mandića realizuju igrača više.

3. minut - 1:0 - Prvi gol za Srbiju na EP postigao je Filipović iz peterca.

"Delfini" su četvorostruki uzastopni šampioni "starog kontinenta", takođe i aktuelni olimpijski šampioni, a učešće na Igrama u Tokiju su već obezbedili osvajanjem Svetske lige, pa Evropsko prvenstvo u Budimpešti dočekuju donekle rasterećeno.

Izabranici selektora Dejana Savića takmiče se u Grupi B. Cilj je osvojiti prvo mesto i direktan plasman u četvrtfinale, jer druga i treća pozicija vode u baraž za četvrtfinale.

Srpski vaterpolisti ne bi trebalo da imaju problema ni danas sa Rusijom, kao ni sa Rumunijom (četvrtak, 13.00) i Holandijom (subota, 20.30).