VOŠA U ČETVRTFINALU: Novosađani posle drame savladali Metaloplastiku i stigli do okršaja sa Vespremom

SEHA LIGA

Rukometaši Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale plej-ofa regionalne SEHA lige, su i u revanšu osmine finala savladali Metaloplastiku.

Novosađani su, posle trijumfa u Šapcu 25:24, večeras slavili protiv istog rivala i kao domaćini - 26:24 (11:12).

Šampion Srbije će se u četvrtfinalu sastati sa mađarskim Vespremom.

Šapčani su na poluvremenu vodili, jer su vešto koristili igrača više, a imali su ga sedam puta.

Voša je uspela na početku drugog poluvremena da napravi preokret, ali je do kraja vladala neizvesnost po pitanju pobednika.

Ipak, domaćin je imao Nemanju Pribak, koji je sa dva gola u finišu prelomio, a Aleksa Kljajić je sa linije sedam metara postavio konačan rezultat.

Vojvodina: Ovčina 1, Milić 1, Pribak 3, Ilić 3, Medurić, Arsenić 11 odbrana, Ratković 2, Prodanović 1, Tomić 1, Stanković 1, Nikolić 4, Verkić 2 odbrane, Grozdanić 5, Ignjat, Vučković 1, Sretenović 3

Metaloplastika: Dodić, Pisarić, Babić A. 4, Čagalj 3, Bomaštar 8 odbrana, Jandrić 3 odbrane, Đukić 1, Matičić 2, Todorović 4, Gojković 1, Petrović, Milić 5, Kljajić 4, Trkulja, Babić D., Ivanić