DESETKOVANI DELFINI STALI U ČETVRTFINALU: Španci ponovo kobni za Srbiju! Crvena furija moćna u Beogradu

SVETSKA LIGA

Vaterpolisti Srbije izgubili su od Španije meč četvrtfinala Svetske lige na bazenu "Milan Gale Muškatirović" u Beogradu - 11:13.

"Crvena furija" ponovo je bila kobna za "delfine", kao i pre mesec i po dana na Evropskom prvenstvu. Tada su Španci slavili posle penala, a danas su bili ubedljiviji.

Selektor Srbije Dejan Savić nije mogao da računa na veliki broj igrača. Mađarski klubovi OSC i Eger iskoristili su pravo da zbog domaćeg takmičenja uskrate dozvolu dolaska u Beograd Andriji Prlainoviću, Branislavu Mitroviću, Savi Ranđeloviću i Strahinji Rašoviću. Tako desetkovani "delfini" nisu uspeli da se odupru najjačem sastavu vicešampiona Evrope i sveta.

Naša reprezentacija je na startu povela golom Vica 1:0 i to joj je bilo jedino vođstvo. Posle prve četvrtine bilo je 3:3, a onda je u drugoj "crvena furija" opravdala taj nadimak i na veliki odmor otišla sa čak 8:4.

Uspeli su "delfini" u nastavku da vrate nadu da će izbeći poraz, sredinom poslednje deonice prišli su na samo gol zaostatka (9:10), ali za više od toga nisu imali snage. Španci su tada ponovo proradili i rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji na meču bio je srpski kapiten Filip Filipović sa pet golova.

"Delfinima" sledi razigravanje za plasman od petog do osmog mesta.

Četvrta četvrtina:

8. minut - 11:13 - Filipović stavlja tačku na meč.

8. minut - 10:13 - Perona otklanja sve dileme.

7. minut - 10:12 - Filipović iz peterca, njegov četvrti gol.

5. minut - 9:12 - "Crvena furija" se vraća na velika tri gola prednosti.

4. minut - 9:11 - De Toro vraća Španiju na "plus dva".

4. minut - 9:10 - "Delfini" su u naletu! Sjajna akcija i pogodak Vica.

1. minut - 8:10 - Bomba Filipovića!

Treća četvrtina - 7:10:

6. minut - 7:10 - Još jedan gol Munariza.

5. minut - 7:9 - Imali su srpski vaterpolisti igrača više, šutirali nekoliko puta i onda u poslednjim trenucima napada Dedović je pogodio metu.

4. minut - 6:9 - Šteta! "Delfini" su bili u naletu, ali je jednom našem vaterpolisti ispala lopta, sevnula je kontra Španije i Perone je zatresao mrežu.

3. minut - 6:8 - Mitrović se upisuje u strelce! "Delfini" su prepolovili zaostatak.

1. minut - 5:8 - Filipović! Kapiten koristi igrača više.

Druga četvrtina - 4:8:

8. minut - 4:8 - Fernandez! Ogromna prednost "crvene furije".

7. minut - 4:7 - Španci su nemilosrdni sa igračem više, sada su napravili tri gola razlike.

5. minut - 4:6 - Sanauha vraća na "plus dva".

3. minut - 4:5 - Filipović sa spoljne pozicije materijalizuje igrača više.

2. minut - 3:5 - "Crvena furija" je furiozna u kontrama, Granados za dva gola prednosti.

1. minut - 3:4 - Španci koriste igrača više u uvodu druge deonice, strelac je Munariz.

1 / 5 Foto: Starsport©

Prva četvrtina - 3:3:

8. minut - 3:3 - Gogov gotovo sa pola bazena! Isticalo je vreme u prvoj četvrtini, a naš vaterpolista je "zategao" sa velike daljine i pogodio!

6. minut - 2:3 - Kao iz topa je opalio Maljarah i pogodio za novo vođstvo gostiju.

6. minut - 2:2 - Gogov za izjednačenje!

4. minut - 1:2 - Preokret! Delgado pogađa u napadu u kome su Španci imali igrača više.

3. minut - 1:1 - Španci preko centra stižu do izjednačenja.

2. minut - 1:0 - Ćuk je prvi strelac na meču.

1. minut - Utakmica je počela.

Na tribinama je i trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

"Delfini", osim plasmana u polufinale, žele i da se "osvete" Špancima za eliminaciju sa prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva, kada je "crvena furija" slavila u četvrtfinalu posle peteraca.

Selektor Srbije ima velikih kadrovskih problema, dok su gosti u najjačem sastavu.

Mađarski klubovi OSC i Eger iskoristili su pravo da zbog domaćeg takmičenja uskrate dozvolu dolaska u Beograd Andriji Prlainoviću, Branislavu Mitroviću, Savi Ranđeloviću i Strahinji Rašoviću.

Savić je zbog toga pozvao 15 igrača, ali je veliko pitanje ko će igrati.

Nemanja Stanojević je otkazao zbog bolesti, Duško Pijetlović i Nemanja Vico su povređeni. Izvesnije je, kako se dodaje, da će Vico biti u timu, obzirom da Duška Pijetlovića muči zglob.