A, U FORMULI 1 NIŠTA NOVO! Hamilton i Mercedes dominirali i u Belgiji

rutina

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Belgije i uvećao prednost u generalnom plasmanu na 47 bodova.

Hamilton je krenuo sa pol pozicije, vodio je od početka do kraja i ostvario 89. pobedu u karijeri. Šestostruki svetski prvak je na dve pobede od rekorda Mihaela Šumahera od 91 pobede.

Drugo mesto zauzeo je vozač Mercedesa Valteri Botas, a treći je bio Maks Verstapen iz Red Bula.

Četvrto mesto zauzeo je vozač Renoa Danijel Rikardo, koji je imao i najbrži krug trke, peti je bio njegov timski kolega Esteban Okon, a šesto mesto zauzeo je Aleks Albon iz Red Bula.

Vozač Meklarena Lando Noris trku je završio kao sedmi, osmi je bio Pjer Gasli iz Alfa Tauri, deveto mesto zauzeo je Lens Strol iz Rejsing Pointa, a 10. mesto njegov timski kolega Serhio Peres.

Vozači Ferarija imali su lošu trku, Sebastijan Fetel zauzeo je 13. a Šarl Lekler 14. mesto.

Naredna trka u šampionatu vozi se naredne nedelje u Italiji.