PORAZ KOJI NE BOLI: Rukometašice izgubile od Mađarske, ključni meč sa Hrvatskom VIDEO

idemo dalje

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od Mađarske 26:38 (11:20) u drugom kolu C grupe Evropskog prvenstva u Danskoj.

Ovaj poraz ne mora da znači ništa, jer u poslednjem kolu Srbija u utorak igra sa Hrvatskom i ukoliko pobedi ići će u drugi krug, a u slučaju da Holandija savlada Hrvatsku i Mađarsku, to bi učinila kao prvoplasirani tim grupe sa maksimalna četiri boda.

Reprezentacija Srbije nastupila je bez Andree Lekić za koju je ovaj šampionat završen, jer je posle povrede danas operisana i u ponedeljak se vraća za Beograd.

Samo u uvodnom delu meča naš tim je bio donekle ravnopravan, kada je od 2:5 stigao do 5:5, a sve posle toga proteklo je u potpunoj dominaciji selekcije Mađarske, u čijim je redovima nepogrešiva bila Sandra Siloši-Šacik, koja je meč završila sa čak deset postignutih golova.

Na poluvremenu je već bilo 20:11 za Mađarsku i bilo je i tada jasno da se teško može dan za danom očekivati novo čudo i novi veliki preokret, poput onog protiv Holandije.

Mađarska je i u nastavku lako izlazila na kraj sa našom odbranom, lako je održavala ubedljivu prednost i bilo je samo pitanje kojom razlikom će se ovaj meč završiti u korist Mađarske.

Drugo poluvreme

60. minut 26:38 - Kraj utakmice

53. minut 22:35 - U poseldnjih nekoliko minuta rezultatski smo u egalu sa Mađaricama

43. minut 17:29 - Selektor Obradović pokušava da odmori tim i dodatno ga uigra za predstojeći meč sa Hrvatskom, koji će biti ključan za plasman u narednu rundu

35. minut 12:23 - Gol Jelene Lavko

34. minut 11:22 - Srbija ni u nastavku ne usepeva da poveže redove, nema koncentracije, energije

30. minut 11:20 - Mnogo grešaka uz dva promašena sedmerca i dva gola primljena posle grešaka u napadu, osnovni su razlog ovolikog zaostatka

23. minut 9:16 - Raste prednost Mađarica

20. minut 9:13 - Krpež - Šlezak kupi promašaj i pogađa

19. minut 8:13 - Mađarska lako probija našu odbranu

17. minut 8:11 - Treći gol Trifunović

15. minut 7:11 - Odbrana nam nije pokretljiva i čvrsta, a selektor Obradović je upozorio da se ne može svaki put, kao u subotu protiv Holandije stići veliki zaostatak

13. minut 6:8 - Četvrti gol za Šacik, ali uzvraća i Pop - Lazić

12. minut 5:7 - Krpež je promašila sedmerac

10. minut 5:7 - Mađarice postižu dva uzastopna gola

8. minut 5:5 - Opet kontra, iz teške pozicije pogađa Radosavljević

7. minut 4:5 - Lep ulaz Radosavljević sa krila, a zatim posle odbrane Tomašević u kontri pogađa Trifunović

5. minut 2:3 - Drugi gol Slađane Pop - Lazić

4. minut 1:3 - Loš početak našeg tima, izgubili smo već dve lopte

Prvo poluvreme

Mađarska je u prvom kolu izgubila od Hrvatske sa 24:22 i nije opravdala ulogu favorita u ovom meču.

Pred kraj prvog poluvremena meča sa Holandijom povredila se Andrea Lekić. Najverovatnije u pitanju je povreda Ahilove tetive.

U prvom kolu naše rukometašuce savladale aktuelnog svetskog šampiona Holandiju Rukometašice Srbije savladale su Holanđanke sa 29:25 u meču prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Danskoj.