HEROJI NAŠE ZEMLJE! Osvojili su preko 50 MEDALJA ZA SRBIJU, ali do njih ne stiže njihov novac!

PARATEKVODNO REPREZENTACIJA

Država nam godinama namenjuje finansijska sredstva, ali ona ne dolaze do nas, ističe Miodrag Pešić, predsednik saveza

Istinski heroji. Pobednici i ako rezultat nije u njihovu korist. Život ih nije milovao, ali oni hrabro idu napred i postižu rezultate zbog kojih im se divimo. Paratekvondo reprezentacija Srbije održala je proteklog vikenda prvi javni trening ove godine u sklopu priprema za četiri velika takmičenja koja ih čekaju 2021. Reč je o Paraolimpijskim igrama, Svetskom i Evropsko prvenstvu, kao i finalnom Gran-pri turniru, koji je na programu krajem godine.

Na treningu je bilo više od 30 takmičara iz sedam klubova. I sve bi to bila jedna lepa priča da se svi oni ne suočavaju sa problemima. A ne bi trebalo, jer imaju veliku pomoć države!

- Između predaje i borbe ovi mladi ljudi su izabrali da se bore! I to se bore za svoju državu, za Srbiju! Osvojili su preko 50 medalja na velikim takmičenjima za našu zemlju u prethodnih pet godina - počeo je priču za Kurir Miodrag Pešić, prvi čovek Srpskog paratekvondo saveza.