SVETSKO PRVENSTVO U NEMAČKOJ: Srpski skijaši u kvalifikacijama završili takmičenje u sprintu

SKIJANJE

Srpski skijaši završili su u kvalifikacijama današnje takmičenje u disciplini sprint na Svetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu.Kako je saopštio Skijaški savez.

Maida Drndić je zauzela 78. poziciju, a Anja Ilić je bila 80. Dženana Hodžić i Andrea Marković zauzele su 102. odnosno 106. mesto.

Kod muškaraca je u kvalifikacijama bilo skoro 160 takmičara. Od srpskih predstavnika najbolji je bio Miloš Milosavljević koji je zauzeo 97. mesto, a Rejhan Šmrković je bio 124. Miloš Djordjević završio je trku na 145. mestu, a Djordje Paunović na 147.

Zlatnu medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je Švedjanka Jona Sundling, druga je bila Norvežanka Maiken Kaspersen Fala, a treća Anamarija Lampić iz Slovenije.

Muška trka protekla je u apsolutnoj dominaciji Norvežana koji su zauzeli sva mesta na pobedničkom postolju, prvi je bio Johanes Klebo, ispred Erika Valnesa i Havarda Taugbola.