PRVENSTVO SRBIJE U DŽUDOU: ODŽK Beograd opet najuspešnija muška seniorska ekipa (FOTO)

Uspeh

Džudisti Omladinskog džudo kluba Beograd (ODŽK Beograd) ponovo su briljirali na nedavno održanom seniorskom prvenstvu Srbije u džudou gde su bili najuspešnija muška ekipa!

U ukupnom plasmanu ODŽK Beograd osvojio je treće mesto sa šest medalja.

ODŽK Beograd, Omladinski džudo klub Beograd, džudisti, džudo, Slaviša Nerandžić, Aleksandar  Nerandžić

Zlatne medalje osvojili su Žarko Ćulum, (+100 kg), Filip Đinović (-100 kg) i Denis Jurakić (-66 kg), dok su bronzane medalje osvojili Darko Brašnjović (-90 kg), Aleksandar Nerandžić (-81 kg) i Tamara Jovanović (-52 kg).

Sportski direktor ODŽK Beograd Slaviša Nerandžić kaže za Portal Kurira da je prezadovoljan učinkom svojih pulena.

- Trenirali smo u veoma otežavajućim okolnostima u uslovima pandemije koronavirusa ali smo ipak uspeli da ostvarimo izvanredan uspeh. Ostaje žal što Darko Brašnjović, Aleksandar Nerandžić i Tamara Jovanović nisu prošli u finale, ali i pored toga ovo je veliki podsticaj za naš klub. Sve čestitke takmičarima, trenerima Nemanji Tomiću i Aleksandru Stamenkoviću i Upravi kluba na postignutom rezultatu - kaže Slaviša Nerandžić.

On ističe da rezultat dostojan renomea "romantičara" sa Karaburme očekuje i na dva predstojeća takmičenja - prvenstvu Evrope u Lisabonu, na kojem će učestvovati Žarko Ćulum i Grend slemu u Antaliji, gde će se takmičiti Darko Brašnjović.

Džudisti Omladinskog džudo kluba Beograd, podsetimo, ovim rezultatom ponovili su uspeh sa prošlogodišnjeg prvenstva Srbije, kada su takođe bili najuspešnija seniorska ekipa u muškoj konkurenciji sa šest medalja.

Na ovogodišnjem prvenstvu Srbije u konkurenciji 38 klubova sa 188 učesnika u ukupnom plasmanu najuspešniji su bili džudisti Crvene zvezde, koji su osvojili deset medalja, dok su drugi bili džudisti Slavije iz Novog Sada sa sedam medalja.

1 / 10 Foto: Privatna Arhiva