TIJANA I ODBOJKAŠICE NE STAJU! Maestralna Boškovićeva u Areni vodila Srbiju do pobede nad Belgijom VIDEO

opet maksimalne

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Belgiju 25:21, 25:21, 25:21 i treći put u trećem meču, maksimalnim rezultatom slavila na Evropskom prvenstvu.

Kao što su selektor Terzić i odbojkašice najavile, ovo je bio najteži meč do sada, ali pred više od pet hiljada navijača u beogradskoj Areni, aktuelne evropske i svetske prvakinje, koje jure treći uzastopni pehar kontinentalnog prvaka su odigrale odlično i ostvarile 19. uzastopnu pobedu na kontinentalnim šampionatima.

Srbija nije dozvoljavala veliku neizvesnost, iako su sudije u prvom setu jedan poen posle četvrte lopte poklonile Belgijankama, dok su u drugom, tek na insistiranje i proteste naše klupe upisale poen, koji nam je prethodno dodeljen zbog "pecanja" rivalki na mreži. Belgijanke nisu imale rešenja za Tijanu Bošković, koja je osvojila 27 poena, a Maja Ognejnović je odlično razigravala saogračice, što je uz solidnu igru u polju i u bloku, bilo dovoljno za novi trijumf.

Srbija naredni meč u Beogradu igra u utorak od 20.00 časova, a protivnik će biti reprezentacija Azerbejdžana. Dan kasnije u istom terminu je zakazan veliki derbi sa Ruskinjama za prvo mesto na tabeli u grupi.

Odbojkašice Srbije

Prvi set

Belgijanke su bolje startovale na prijemu i u bloku, a Srbija je do brvog izjednačenja 3:3 došla posle dva vezana poena Tijane Bošković, Za sada se igraju dugi poeni, a naš tim je prvi put na meču poveo posle akcije Bjanke Buše 6:5.

Nakon dobre igre na mreži i bloka, Srbija je prvi put na meču imala dva poena prednosti 8:6. Belgijanke u ranoj fazi seta prave tri servis greške, kojima Srbija dolazi do četiri poena prednosti 12:8.

I danas, kao i u prva dva meča. odličmno funkcioniše veza tehničara Maje Ognjenović i korektora Tijane Bošković, koja deluje nezaustavljivo.Tijana za sada od 17 poena Srbije, ima 10 osvojenih.

Belgijanke su do sada dobile dva najduža poena na meču, pa je selektor Terzić pri rezultatu 17:14 zatražio tajm-aut, posle kojeg naša selekcija pravi seriju i ima šest poena prednosti 21:15.

Sudije su pri rezultatu 22:18 poklonile poen Belgiji, iako je ta ekipa prilikom akcije, imala četiri kontakta sa loptom pre nego što ju je prebacila u polje protivnika. Na sreću taj poen, nije poremetio našu selekciju, koja je uspela da prvi deo igre privede krsju rezultatom 25:21.

Drugi set

Na startu drugog dela meča koji se igra pred više od pet hiljada ljudi igra se poen po poen i nijedan tim nema prednost. U našoj selekciji ističe se Milena Rašić.

Posle prve, a ukupno desete servis greške Belgijanki i "pecanja" Jansens Srbija je povela 8:5. Greškom ljudi za zapisničkim stolom, taj poen je Srbiji upisan tek kada je intervenisala klupa na čelu sa selektorom Terzićem.

Prijem servisa je u drugom setu, dozvolio Maji Ognjenović da razigrava srednje blokere.Belgijanke su prišle na 13:11, imale kontru, ali je Tijana Bošković završila poen. a zatim još jedan.Herboc je vezala nekoliko dobrih poteza, pa su protivnice prišle na 18:16, posle čega je usledio 18 poen Tijane Bošković.

Belgiijanke posle kontre Jansens prilaze na 22:21, pa Terzić menja primača i na teren šalje Katarinu Lazović. Belgijanke međutim prave servis grešku, a potom u kontri prolazi Tijana Bošković, dok nam blok donosi novi poen i drugi set - 25:21.

Treći set

Srbija od rezultata 3:3 vezuje tri poena i pri rezultatu 6:3 Belgijanke traže minut odmora. To međutim ene daje rezultat, jer u kontri Tijana Bošković donosi novi poen, da bi posle greške protivnika bilo 8:3.

Belgija je potpuno razbijena u trećem setu i utisak je da se samo čekao konačan rezultat poslednjeg perioda meča u Areni, jer je Srbija kontrolisala i igru i rezultat.

Najefikasnija srpska odbojkašica Tijana Bošković je u jednom momentu morla da se izvinjava rivalkama, jer je jednu od njih posle smeča lopta pogodila u telo, posle čega je završila na podu.

Selektor Terzić još jednom je pokušao da razigra što više igračica. Pohvalno je što ni tada rezultat i prednost nisu padali,

Tok meča

Aktuelne evropske šampionke ostvarile su ubedljive pobede u prva dva kola. Maksimalnim rezultatom savladane su Bosna i Hercegovina i Francuska.

Belgija je do sada odigrala jedan meč i sa 3-0 savladala je Azerbejdžan.

Na poslednja dva susreta, slavila je Belgija, oba meča su odigrana u okviru Lige nacija.

Pre ta dva poraza, Srbija je imala četiri vezane pobede protiv Belgije.