SVETSKO PRVENSTVO ZA RVAČE DO 23 GODINE GRČKO-RIMSKIM STILOM U BEOGRADU: Branko Kovačević osvojio bronzanu medalju

medalja za srbiju

Naš reprezentativac kroz repesaž došao u priliku da se nađe na pobedničkom postolju, koju je iskoristio pobedom protiv mađara Kišmonija sa 9:1

Reprezentativac Srbije u rvanju Branko Kovačević osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za rvače do 23 godine, koje se održava u Beogradu. Kovačević je u kategoriji do 82 kilograma ubedljivo savladao Mađara Morica Kišmonjija rezultatom 9:1.

Srpski rvač grčko-rimskim stilom u osmini finala savladao je Kirgistanca Baksultana Nazarbaeva sa 5:1, a potom je u četvrtfinalu poražen od Švajcarca Ramona Rajnera Betskarta.

Međutim kroz repasaž je pobedom nad Kolumbijcem Hozeom Estebanom Muriljom tehničkim tušem (9:0) došao u priliku da se bori za odličje i trijumfalni završetak učešća na Svetskom prvenstvu.

Na planetarnom šampionatu za rvače do 23 godine u Beograde učestvuje 630 takmičara iz 60 zemalja.