SRBIJA POSLE VELIKOG PREOKRETA SAVLADALA CRNU GORU: Senzacionalna igra Srpkinja u drugom poluvremenu! VIDEO

RUKOMET

Rukometašice Srbije savladale su Crnu Goru u prvoj utakmici grupe 1 druge faze Svetskog prvenstva rezultatom 27:25 (14:18).

Srbija je do pobede stigla sjajnom igrom u drugom poluvremenu koji je dobila sa 13:7.

Srpkinje su prvi put u vođstvo stigle u 53. minutu, a u finišu obezbedile veliku pobedu koja ostavlja šanse za četvrtfinale.

Bila je ovo prva pobeda Srbije nad Crnom Gorom na velikim takmičenjima.

Srbija je trenutno na drugom mestu sa četiri boda, ispred je Rusija sa pet bodova. Crna Gora je bez bodova i ispala je iz konkurencije za četvrtfinale.

Iz grupe dve najbolje idu u četvrtfinale.

Rukometašice Srbije su u prvom poluvremenu imale probleme u napadu i nedovoljno energije u odbrani, što je Crna Gora iskoristila i na pauzu otišla sa četiri gola prednosti.

Selekcija Crne Gore je bolje započela meč, pa je u 11. minutu stigla do maksimalnih četiri gola prednosti (8:4). U nastavku poluvremena, Srbija je uspela da se približi na dva gola razlike, ali Crna Gora je uspevala da vrati svoj ritam i zadrži prednost.

U drugo poluvreme Srbija je ušla sa mnogo više energije, prvenstveno u fazi odbrane. Srpske rukometašice su strpljivo stizale prednost Crne Gore, da bi u 54. minutu uspele skroz da se vrate u meč i povedu sa 25:24. Do kraja susreta Srbija nije dozvolila da se Crnogorke vrate u meč, i sigurnom igrom privele meč kraju.

Srbiju su do pobede predvodile Tamara Radojević sa osam i Jovana Stoiljković sa sedam golova. Pratile su ih Andjela Janjušić sa četiri i Aleksandra Stamenić sa tri gola.

Kod Crne Gore najefikasnija je bila Jovanka Radičević sa osam i Ivona Pavićević sa pet golova.

Srbija je treća u grupi sa četiri boda, dok je Crna Gora poslednja, šesta bez poena.

Sledeći rival Srbije je olimpijski šampion Francuska za dva dana.

UŽIVO

2. POLUVREME

27:25 - Fenomenalno drugo poluvreme Srbije! Lišćević donosi Srbiji prvi put dva gola prednosti.

26:25 - Kontra Srbije i gol za novo vođstvo! Stamenić postiže treći gol!

25:25 - Premović donosi izjednačenje Crnoj Gori.

25:24 - Janjušević za prvo vođstvo Srbije u meču! Igra se 53. minut.

24:24 - Bravo! Lović donosi izjednačenje u 53. minutu.

23:24 - Posle dugo vremena Srbija je prišla na gol zaostatka. Strelac je Janjušević. Tajm-aut za Crnu Goru.

22:24 - Stojiljković smanjuje zaostatak.

21:23 - Radojević iz sedmerca smanjuje rezultat.

20:22 - Janjušević smanjuje rezultat.

19:21 - Stojiljković postiže svoj šesti gol.

18:21 - Radičević koristi sedmerac, njen osmi gol.

Oštar start Jovanović, dobila je direktan crveni karton, pa Srbija ostaje bez nje u nastavku.

18:20 - Sedmi gol Tamare Radojević, drži Srbiju u igri.

17:20 - Grbić postiže gol.

17:19 - Tamara Radojević postiže novi gol.

16:19 - Radojević iz sedmerca smanjuje rezultat.

15:19 - Radičević postiže svoj sedmi gol, sa desnog krila je strelac.

15:18 - Tamara Radojević postiže prvi gol u drugom poluvremenu.

rukometašice, Uroš bregar

1. POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u kome je Srbija primila previše golova. Isto tako, na drugoj strani Srbija je promašila previše zicera, četiri u uvodnim minutama, imala je i dve stative, pa je razumljivo vođstvo Crne Gore posle prvog poluvremena.

14:18 - Srbija prima gol sa igračicom više. Sa desnog krila strelac je Radičević.

14:17 - Radojević zakucava loptu u mrežu.

13:17 - Pavićević postiže novi gol, Crna Gora ponovo ima četiri gola prednosti. Njen peti gol.

13:16 - Novi sedmerac za Crnu Goru, precizna je Radičević, njen peti gol, a treći iz sedmerca.

13:15 - Radojević iz sedmerca smanjuje rezultat. Drugi gol za Tamaru u ovoj utakmici.

12:15 - Pavićević sa igračem više u napadu postiže svoj četvrti gol.

12:14 - Stojiljković koristi brzi napad i Srbija smanjuje rezultat. Njen peti pogodak. Tajm-aut za Crnu Goru.

11:14 - Grbić povećava vođstvo Crne Gore.

11:13 - Lovrić sa desnog krila smanjuje rezultat.

10:13 - Stamenić sa levog krila smanjuje rezultat, njen drugi gol.

9:13 - Radičević sa krila postiže novi gol. Njen četvrti gol, od toga dva iz sedmerca.

9:12 - Lep prodor Lišćević i njen četvrti pogodak. Žuti karton za našu klupu zbog prigovora na suđenje.

8:12 - Radičević odmah postiže novi gol za svoj tim, posle osvojene lopte i kontre.

8:11 - Jovanka Radičević iz sedmerca povećava prednost svog tima.

8:10 - Sjajan gol golmana Srbije Jovane Risović.

7:10 - Ponovo Lišćević.

6:10 - Pavićević postiže novi gol za Crnu Goru.

6:9 - Srbija prekida seriju Crne GOre posle tajm-auta. Liščević je strelac.

5:9 - Crna Gora prvi put stiže do četiri gola prednosti, strelac je Pletikosić.

Briljira golmanka Crne Gore Marina Rajičić, koja je do sada odbranila četiri ziera.

5:8 - Premović postiže novi gol.

5:7 - Srbija prekida niz Crne Gore, Radojević je strelac.

4:7 - Brnović postiže svoj drugi gol, Crna Gora ide na tri gola prednosti.

4:6 - Crna Gora sa sedmerca postiže novi gol. Strelac je Radičević.

4:5 - Pavićević postiže svoj drugi gol.

4:4 - Sjajan skok šut Jovane Stojiljković, novo izjednačenje.

3:4 - Grbić šutira bez skoka i postiže novi gol za Crnu Goru.

3:3 - Sjajna akcija Srbije i Stamenić sa levog krila postiže gol.

2:3 - Ivona Pavićević donosi novo vođstvo Crnoj Gori, u toku je 5. minut.

2:2 - Stojiljković je donela izjednačenje.

1:2 - Janjušević je u 4. minutu postigla prvi gol za Srbiju.

0:2 - Tatjana Brnović je duplirala vođstvo Crnogorki.

0:1 - Premović je dovela Crnu Goru u vođstvo.

Crna Gora: Ašanin, Babović, Brnović, Čorović, Grbić, Marović, Mugoša, Pavićević, Pletikosić, Popović, Premović, Radičević, Rajčić-Vukčević, Ramušović, Ujkić, Vukčević

Srbija: J. Agbaba, M. Agbaba, Graovac, Janjušević, Jovović, Kocić, Kojić, Kovačević, Liščević, Lovrić, Mitrović, Petrović, Radojević, Risović, Stamenić, Stoiljković

Rukometašice, rukomet

Srpkinje su se preselile u španski grad Granoljers, gde će igrati u grupi jedan, a tu će im novi rivali biti olimpijski šampion Francuska, Slovenija i Crna Gora.

U toj grupi se takođe nalaze Rusija i Poljska, sa kojima je Srbija igrala u prethodnoj fazi takmičenja.

Srpske rukometašice su prenele samo dva boda u novu fazu pobedom nad Poljakinjama, dok su u poslednjem kolu pretrpele poraz od Ruskinja, inače olimpijskih vicešampionki.

Francuska je u 3. kolu savladala Crnogorke rezultatom 24:19 (12:12) i tako prenela sva četiri boda, dok će Crna Gora u novoformiranoj grupi biti bez bodova.

rukometašice

Od ovih novoformiranih šest selekcija, samo dve će imati tu mogućnost da se plasiraju u četvrtfinale prvenstva sveta. Trenutno su u najboljoj situaciji Francuska i Rusija, jer su prenele po četiri boda iz prethodne faze.

Selektor Srbije Uroš Bregar siguran je da će devojke dići glave i u meču protiv Crne Gore i ispraviti greške iz utakmice protiv Rusije.

- Nadam se, odnosno sigurna sam da ćemo se podići u sledećim utakmicama i da ćemo dati svoj maksimum. Ništa još nije gotovo, imamo još utakmica i pre svega mislim da mi možemo mnogo više i daćemo sve od sebe da stvarno odigramo sledeće mečeve kako treba. Da to bude na jednom dobrom nivou - rekla je Jelena Agbaba.

Posle meča sa Crnogorkama, srpske rukometašice igraju protiv Francuskinja (subota, 18.00), dok je utakmica sa Slovenijom zakazana za ponedeljak, takođe od 18 sati.