MOĆNA SRBIJA! RUKOMETAŠI UNIŠTILI UKRAJINU NA STARTU EURO! Milina je bilo gledati kako igraju izabranici Tonija Đerone

evropsko prvenstvo u rukometu

Rukometna reprezentacija Srbije silovito je startovala na Evropskom prvfenstvu u rukometu, jer je u Segedinu ubedljivo u prvom kolu pobedila Ukrajinu sa 31:23 (17:11), u subotu protivnik Hrvatska.

Ukrajinci, koji su učestvovali i na prošlom šampionatu Starog kontinenta uspeli su samo da povedu na samom početku utakmice, ali su Orlovi vrlo brzo pokazali da su kvalitetniji tim i već na poluvremenu su imali šest golova prednosti.

Dolazak stranog trenera iz Španije Tonija Đerone pokazao se kao dobar izbor, a Orlovi su na otvaranju pokazali da će biti ravnopravni rivali Francuskoj i Hrvatskoj, sa kojom se na istom mestu sastajemo u subotu. Iz grupne faze samo po dve najbolje selekcije idu u drugi krug, tako da Srbiji predstoje ključni mečevi.

Najefikasniji u našem nacionalnom timu su bili srednji bek Lazar Kukić sa sedam postignutih golova, dok je Bogdan Radivojević, koji igra u Segedinu i miljenik je publike u Mađarskoj, pet puta zatresao mrežu. Odličan je bio i izvanredni golman Milan Bomaštar, sa čak deset odličnih intervencija, od kojih su neke bile i ziceri rivala. Najefikasniji u ekipi Ukrajine je bio Goriga sa pet golova.

EVO KAKO JE IZGLEDAO TOK MEČA U SEGEDINU:

54. minut - drugi gol Petra Đorđića za veliku prednost Srbije - 30:19

50. minut - Miljenik publike u mađarskoj Radivojević postiže svoj peti gol - 29:17

46. mimnut - Prelep gol Petra Đorđića za deset golova razlike - 26:16

45. minut - četvrti gol Đukića posle asistencije Đorđića - 25:16

44. minut - Pogodak Pešmalbeka it prvog kontranapada Srbije - 24:16

42. minut - deseta intervencija čuvara mreže Srbije Milana Bomaštara

40. minut - peti put je mrežu zatresao Goriga - 23:15

37. minut - Đukić iz sedmerca siguran, Srbija ubedljivo vodi - 21:14

36. minut - ćetvrti gol Gorige, koji još Ukrajince drži u igri - 19:13

34. minut - gol visokog Sretenovića iz skok-šta - 19:12

33. minut - još jedan gol na efektan način Turčenka - 18:12

32. minut - sedmi gol izvanrednog Kukića - 18:11

Posle prvog poluvremena Orlovi predvođeni selektorom Tonijem Đeronom igraju odlično na startu Evropskog prvenstva i već na poluvremenu imaju veliku prednost od šest golova razlike.

29. minut - šesti gol srednjeg beka Lazara Kukića - 17:11

29. minut - treći gol Gorige - 16:11

27. minut - peti gol Lazara Kukića posle odličnog prodora - 15:10

26. minut - novi pogodak Pešmalbeka - 14:9

25. minut - Kravčenko smanjuje na - 13:9

25. minut - Naš "Francuz" Pešmalbek postiže pogodak, za pet golova prednosti - 13:8

24. minut - peta izvrsna odbramna golmana Srbije Milana Bomaštara

23. minut - posle žutog kartona i isključenje za Marsenića

22. minut - Ukrajinac Turčenko postiže efektan gol - 11:8

21. minut - gol Radivojevića sa pozicije desnog krila - 11:6

18. minut - Radivojević iz sedmerca postiže prvi pogodak za - 10:6

17. minut - treći gol za Kukića i ponovo tri gola razlike za Srbiju - 9:6

17. minut - publika pozdravila reprezentativca Srbije Bogdana Radivojevića koji igra u Segedinu

15. minut - Golman Srbije Bomaštar je odbranio zicer Ukrajinaca

13. minut - treći gol Mladena Šotića - 7:4

12. minut - na dva minuta isključen Ukrajinac Doncov

10. minut - Lazar Kukić je ponovo strelac, Srbija ima dva gola predfnosti - 6:4

9. minut - Kukić daje gol za našu reprezentaciju - 5:3

6. minut - golman Srbije Bomaštar odbranio sedmerac

4. minut - Šotić donosi prvo vođstvo Srbiji - 2:1

3. minut - Đukić donosi izjednačenje iz sedmerca posle isključenja za Ukrajince - 1:1

2. minut - Artemenko dovodi Ukrajinu u vođstvo, 0:1

Dva tima iz grupe C, u kojoj su još Francuska i Hrvatska, obezbediće plasman u drugu fazu takmičenja.

Srpski rukometni reprezentativac Đorđe Đekić pozitivan je na virus korana, saopšteno je iz Rukometnog saveza Srbije (RSS). Kako se navodi, Đekić je u dobrom opštem stanju, ali mu sledi petodnevni karantin. Iz istih razloga u timu Srbije u prvoj fazi takmičenja neće biti kapitena Nemanje Ilića, kao i Nemanje Zelenovića, Ilije Abutovića i golmana Dejana Milosavljeva.

Selektor muške rukometne reprezentacije Srbije Toni Đerona veoma je nezadovoljan organizacijom Evropskog prvenstva, čiji su domaćini Mađarska i Slovačka.

„Organizacija Prvenstva Evrope je haotična. Civili bez maske čekaju na testiranje u istom redu sa igračima iz reprezentacija. Nema dovoljno PCR testova za sve timove, kasni se sa testovima. Rezultat svega toga je da su neki igrači već zaraženi. Kako posle svega da igramo?“, napisao je Đerona na društvenim mrežama.