RUKOMETAŠI PORAŽENI OD HRVATSKE: Orlovi zakomplikovali situaciju u grupi na Evropskom prvenstvu

2. kolo EP

Rukometaši Srbije poraženi su u utakmici 2. kola na Evropskom prenstvu od Hrvatske rezultatom 23:20 (11:9).

Obe ekipe posle dva kola imaju po jednu pobedu i jedan poraz. Prolaz u narednu fazu odlučiće poslednje kolo u kome Srbija igra protiv Francuske, a Hrvatska protiv Ukrajine. Prve dve selekcije idu u narednu fazu. Francuzi imaju četiri boda, a Ukrajina je bez pobede.

Utakmica je odigrana pred oko 8.000 gledalaca u Segedinu.

Bogdan Radivojević je postigao pet golova, Lazar Kukić četiri, a Miloš Orbović tri u timu Srbije. U listu strelaca su se upisali sa po dva gola Uroš Borzaš, Darko Đukić i Mijajlo Marsenić, a po jedan su postigli Dragan Pešmalbek i Vanja Ilić.

U timu Hrvatske po šest golova su postigli Ivan Čupić i Ivan Martinović, a pet Tin Lučin.

Rukomet, rukometaši, Srbija, hrvatska

2. POLUVREME

60. minut - Vanja Ilić u poslednjem sekundu je postavio konačnih 20:23.

60. minut - Kukić postiže svoj četvrti gol - 19:23.

59. minut - Hrvati koriste prazan gol Srbije za konačnu potvrdu trijumfa. Šunjić je strelac - 18:23. Bitna je i gol-razlika.

58. minut - Čupić postiže svoj šesti gol - 18:22.

58. minut - Orbović smanjuje rezultat, njegov treći gol - 18:21.

57. minut - Srbija nije iskoristila zicer, a Hrvatska u nastavku postiže novi gol. Indicidualna akcija Martinovića - 17:21.

55. minut - Radivojević iz sedmerca smanjuje rezultat - 17:20. Peti njegov pogodak.

54. minut - Popustila je odbrana Srbije, Hrvatska vraća četiri gola prednosti - 16:20. Lučin pogađa svoj peti gol.

53. minut - Orbović postiže svoj drugi gol - 16:19.

50. minut - Gol Hrvatske sa igračem više, peti gol Čupića sa desnog krila - 15:19. Tajm-aut za Tonija Đeronu i Srbiju.

47. minut - Gol za Hrvatsku posle dužeg napada, Tin Lučin postiže svoj četvrti gol - 15:18.

46. minut - Lazar Kukić vezuje svoj drugi pogodak - 15:17. Tajm-aut za Hrvatsku i selektora Hrvoja Horvata.

44. miut - Kukić odmah uzvraća, brz centar - 14:17.

44. minut - Lučin postiže gol u trenutku kada Hrvatska ima igrača manje - 13:17.

43. minut - Velika greška Srbije, Čupić postiže gol - 13:16. Četvrti gol hrvatskog krilnog igrača.

42. minut - Srbija postiže gol sa igračem manje, Dragan Pešmalbek je strelac - 13:15.

42. minut - Ivan Martinović postiže gol iz sedmerca, njegov peti gol - 12:15.

41. minut - Darko Đukić sa sedmerca smanjuje rezultat - 12:14. Njegov drugi gol.

39. minut - Čupić sa desnog krila postiže novi gol, Hrvatska ide na tri gola viška - 11:14. Loša igra Srbije u napadu.

38. minut - Srbija je propustila nekoliko napada za izjednačenje, a Martinović u kontri postiže novi gol za Hrvatsku - 11:13.

35. minut - Prvi gol Darka Đukića, gol sa desnog krila - 11:12. Srbija je postigla četiri gola sa desnog krila, nijedan sa levog za sada.

34. minut - Gol za Hrvatsku, Martinović probija odbranu Srbije - 10:12.

34. minut - Borzaš postiže prvi gol u nastavku, Srbija smanjuje zaostatak - 10:11. Prethodno je Vladimir Cupara odlično intervenisao i sprečio gol Hrvata.

rukomet, rukometaši

1. POLUVREME

30. minut - Ponovo kontra Hrvatske i gol Cindrića - 9:11. Sudije su dosudile kontrafaul Srbije u napadu. Tri gola u nizu hrvatskog tima.

29. minut - Dobra odbrana Hrvatske, kontra i gol Tina Lučina za vođstvo 9:10. Drugi put je naš tim izgubio loptu u napadu.

28. minut - Luka Cindrić postiže svoj drugi gol - 9:9.

27. minut - Prvi gol Kukića, Srbija vodi 9:8.

23. minut - Bogdan Radivojević postiže četvrti svoj gol - 8:8.

22. minut - Cindrić koristi kontru za novo vođstvo Hrvatske - 7:8.

21. minut - Vladimir Cupara brani sedmerac! Njegova četvrta odbrana u meču! Čupić je šutirao.

19. minut - Jaganjac drugim pogodkom donosi izjednačenje Hrvatskoj - 7:7.

18. minut - Prvo vođstvo Srbije! Marsenić sa pozicije pivota postiže svoj drugi pogodak - 7:6.

17. minut - Izjednačenje! Ogi Radivojević je iskoristio sedmerac i svojim trećim pogodkom doneo radost svom timu - 6:6.

15. minut - Uroš Borzaš postiže gol i smanjuje na 5:6. Sjajno se 21-godišnji levi bek digao i šutirao preko bloka

14. minut - Orbović postiže prvi gol - 4:5.

13. minut - Martinović postiže svoj drugi gol - 3:5.

11. minut - Bogdan Radivojević postiže svoj drugi gol, a treći za Srbiju - 3:4.

8. minut - Jaganjac postiže gol, prvi gol Halila Jaganjca - 2:4.

7. minut - Maestralac gol Ogija Radivojevića! Ilić je sa levog krila dodao Radivojeviću na desnom krilu - 2:3. SPEKTAKL!

5. minut - Marsenić postiže prvi gol za Srbiju! 1:3 Kukić je razbio odbranu Hrvatske i lepo uposlio iskusnog pivota Marsenića.

4. minut - Hrvatska koristi uvodnu zbunjenost srpskog tima, Martinović postiže treći gol za svoj tim - 0:3.

3. minut - Čupić je ponovo strelac, iskoristio je kontru - 0:2.

2. minut - Čupić donosi Hrvatskoj vođstvo na meču. Srbija je ostala sa dva igrača manje - 0:1.

Tribine u Segedinu su krcate, odavno karata nije bilo u prodaji. Obe selekcije će imati veliku podršku. Više od 8.000 gledalaca je na tribinama.

Srbija, navijači

Uoči meča stigla je užasna vest za Orlove. Petar Đorđić je bio pozitivan na korona virus, pa neće biti u sastavu Srbije u nastavku prvenstva.

Rukometaši Srbije od 20.30 igraju drugi meč na Evropskom prvenstvu u Segedinu.

Rival u balkanskom klasiku je reprezentacija Hrvatske, jedna od najboljih selekcija poslednjih decenija.

Ipak, u večerašnji dvoboj srpski tim ulazi sa više samopouzdanja. Četa Tonija Đirone je bila više nego ubedljiva u duelu sa Ukrajinom (31:23), dok je Hrvatska poražena od Francuske sa 27:22.

Prosta matekatika kaže - ukoliko Orlovi pobede Hrvatsku onda će obezbediti plasman u drugu fazu takmičenju, ujedno izbaciti komšije sa prvenstva. Svaki drugi rezultat ostavlja otvorena vrata za obe selekcije, naravno uz činjenicu da će Srbija u poslednjem kolu igrati protiv Francuske, a Hrvatska u mnogo lakšem meču protiv Ukrajine.

- Srećni smo zbog pobede, ali nismo došli u Segedin da budemo treći u grupi nego da pobedimo Hrvatsku i Francusku i da budemo lideri grupe. Zadovoljni smo zbog pobede, ali okrećemo se već meču sa Hrvatima u subotu. Nije bilo lako, pogotovo zbog problema koje smo imali u Staroj Pazovi i ovde u Segedinu. Hrvatska? Zašto ih ne bismo dobili? Nismo došli ovde da igramo za treće mesto u grupi. Opet smo pokazali da smo tim, da dišemo jedni za druge, da ginemo za svaku loptu. Kada je tako, rezultat ne može da ne dođe -istakao je posle pobede nad Ukrajinom Mijajlo Marsenić.

Selektor Hrvatske Hrvoje Horvat je uoči utakmice rekao.

- Spremali smo se za sve protivnike, pa tako i za Srbiju. Ima puno odličnih pojedinaca, kao tim je veoma jaka. Nadam se da ćemo se mi oporaviti do te utakmice i psihički i fizički i da ćemo odigrati bolje nego protiv Francuske - rekao je selektor Horvat.

Obe ekipe će biti prilično oslabljene u ovoj utakmici zbog posledica korona protokola, ali će ipak glavna vest biti oni igrači koji mogu da nastupe.