SNEŽANA JE BILA SPORTISTA ZA PRIMER: Osvojila je sve što se može osvojiti, bila je PRVAK SVETA I EVROPE u karateu!

uspešna karijera

Snežana Pantić uzimala je medalje za Jugoslaviju, Srbiju i Crnu Goru i Srbiju

Snežana Pantić bila je i ostala veliko ime u sportu, posebno u svetu karatea. Plenila je pojavom, lepotom i gracioznošću. Za našu zemlju osvojila je 14 medalja na velikim takmičenjima, bila i svetski i evropski šampion.

Snezana Pantić

Snežana Pantić, u to vreme nosila je devojačko prezime Perić. S ponosom je nosila titulu najmlađe šampionke sveta. Bila je i prva na Mediteranskim igrama, prva na Olimpijadi za neolimpijske sportove.

Snežana Pantić

Obuhvatila je ozbiljnu eru od 2002. godine kada je postala svetska šampionka u Madridu, pa sve do 2006. kada je Srbiji donela svetsku bronzu u Tampereu, odnosno evropsko zlato i bronzu (Stavanger).

Sa 24 godine je u Madridu pokazala da je spremna za velika dela, Evropsko prvenstvo osvojila je 2006. godine. U svojoj karijeri osvojila je više od 30 titula i preko 100 medalja.

Predstavljala je Jugoslaviju, Srbiju i Crnu Goru i samostalnu Srbiju, kojoj je donela tri medalje, svetsku bronzu, jedno evropsko zlato i evropsku bronzu.

Nije imala sreću samo da karate bude deo olimpijske porodice, izvesno je da bi i tu pokazala kakva je šampionka.