NORVEŽANIN ZAVRŠIO SEZONU: Tande neće nastupati na poslednja dva takmičenja u skijaškim letovima

SKIJANJE

Norveški ski skakač Danijel Andre Tande saopštio je da neće učestvovati na dva završna takmičenja Svetskog kupa u ski letovima.

Olimpijski šampion na velikoj skakaonici iz Pjongjanga 2018. godine, doživeo je težak pad prošle godine na takmičenju u ski letovima na Planici, nakon čega je nekoliko dana bio u veštačkoj komi u ljubljanskoj bolnici.

Pre devet dana ostvario je pobedu na takmičenju u Oslu, a sa norveškom reprezentacijom je u nedelju osvojio bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u ski letovima.

"Ova godina je bila puno bolja nego što sam mogao i da zamislim i završena je s još jednom ekipnom medaljom. Odlučio sam da završim sezonu. Mislim da mi treba još malo vremena za ponovni nastup u ski letovima", napisao je Tande na Instagram nalogu.

Poslednja dva takmičenja u Svetskom kupu održavaju se u Oberstdorfu (19. i 20. mart), odnosno na Planici od 24. do 27. marta.