SRBIJA RAPSODIJOM U PETOM SETU DO NOVE POBEDE: Orlovi slomili bronzane sa Olimpijskih igara!

liga nacija

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u Ligi nacija.

Srbija je večeras u Otavi, u utakmici B grupe I sedmice IV Lige nacija 2022. savladala Argentinu sa 3:2, po setovima 25:16, 25:18, 17:25, 12:25 i 15:6, posle 94 minuta igre.

Nakon pobede protiv Bugarske i poraza od Francusku, aktutelnog olimpijskog šampiona, Srbija je savladala Argentinu, bronzanu sa poslednjih OI u Tokiju.

Izabranici Igora Kolakovića su odigrali fanatastična prva dva seta i poveli sa 2:0, ali je potom došlo do pada energije i dekocentracije, što su Argentinci iskoristili i izjednačili.

U odlučujućem, petom setu na terenu je bio samo jedan tim – Srbija. Posle 3:2, na servis Mašulovića, ali uz maksimalnu podršku preostalih 5 igrača, ali i kompletne klupe, Srbija je serijom 9:0 nadigrala Argentinu kada je bilo najpotrebnije.

Ostvarena je druga pobeda, koja će sigurno biti stimulans za podmlađenu selekciju Srbije za nove trijumfe

Srbiju su do pobede predvodili Miran Kujundžić sa 14, Pavle Perić i Dušan Petković sa po 12 i Nemanja Mašulović sa 10 poena.

Kod Argentine najbolji je bio Lusijano Palonski sa 18, a pratili su ga Bruno Lima sa 16 i Manuel Armoa sa 13 poena.

Odbojkaši Srbije

Posle tri odigrana kola, Srbija je zabeležila dve pobede i jedan poraz, a Argentina je upisala jednu pobedu i dva poraza.

U sledećem kolu, Srbija će igrati protiv Nemačke, dok će se Argentina sastati sa Italijom.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

Najefikasniji u srpskom timu bio Miran Kujundžić sa 14 osvojenih poena, dok je dva manje upisao Mašulović.

Kod Gaučosa istakao se Lusijano Palonski sa 18 osvojenih poena.