SRBIJA MEĐU SVETSKOM ELITOM: Srpska štafeta osma u finalu SP u Budimpešti

sp u plivanju

Muška plivačka štafeta Srbije 4x100 metara slobodnim stilom osvojila je večeras osmo mesto u finalu Svetskog prvenstva u Budimpešti.

Štafeta Srbije u sastavu Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin zauzela je osmo mesto u finalu s vremenom 3:13,83 minuta.

Zlatnu medalju osvojila je štafeta Sjedinjenih Američkih Država s vremenom 3:09,34 minuta, i tako nastavila dominaciju osvojivši svoje 14. zlato na 19. svetskih prvenstava.

Štafeta Australije je osvojila srebro sa 1,46 sekundi zaostatka, dok se na podijumu našla i Italija s vremenom 3:10,95 minuta.

Četvrta je bila Velika Britanija, peta Mađarska, šesta Kanada, a sedmo mesto je pripalo Brazilu.

Svetsko plivačko prvenstvo u Budimpešti počelo je danas i traje do 25. juna.

Prethodno su zabeležili osmo vreme u polufinalnim trkama discipline 4x100 slobodnim stilom. Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin istorijski uspeh napravili su u bazenu Akvatik centra u Budimpešti.