SP U BUDIMPEŠTI: Volš osvojila zlato na 200 metara mešovito, Hask najbolja u trci na 100 metara delfin stilom

PLIVANJE

Američka plivačica Aleks Volš osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, u disciplini 200 metara mešovitim stilom.

Volš, aktuelna olimpijska viceprvakinja, u finalu je ostvarila rezultat 2:07,13 minuta.

Srebro je osvojila Australijanka Kejli Mekjuen (2:08,57), dok je bronza pripala još jednoj Amerikanki Liji Hejs (2:08,91).

Hejs je ujedno postavila i novi svetski juniorski rekord u ovoj disciplini.

Četvorostruka uzastopna svetska prvakinja na 200 metara mešovito madjarska plivačica Katinka Hosu zauzela je sedmo mesto.

Ranije danas na 100 metara delfin stilom zlato je osvojila Amerikanka Tori Hask, koja je trku isplivala za 55,64 sekunde.

Francuskinja Mari Vatel je stigla do srebra vremenom 56,14 sekundi, a bronzu je osvojila Kineskinja Žan Jufej (56,41).