SUPER BAKA: SA 94 GODINE POBEDILA UBEDLJIVO U SPRINTU! Neverovatan prizor na Svetskom prvenstvu za veterane u Tampereu (VIDEO)

čudo neviđeno

Super baka Bhagvani Devi Dagar, koja ima 96 godina, ušla je u istoriju svetskih prvenstava za starije od 35 godina. Ona je osvojila zlato na trci na sto metara, koju je istrčala za fantastičnih 24,74 sekundi, što je s obzirom na njene godine izvanredan rezultat.

Ona je slavila na takmičenju WMAC - takmičenje za sve sportiste koji su stariji od 35 godina i koji su članovi državnih federacija. Takmičenje je održano u finskom Tampereu, a Dagar je stigla i do bronze u bacanju kugle. Čestitke su joj stizale sa svih strana sveta, a ona je na prvo mesto stavila državu:

- Vrlo sam srećna što sam svoju zemlju učinila ponosnom tako što sam osvojila medalje u drugoj državi.