BRAVO DEVOJKE! Ivana i Milica u finalu EP u Minhenu: Srpske atletičarke u četvrtak napadaju zlato!

ATLETIKA

Srpske atletičarke Ivana Vuleta i Milica Gardašević plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Minhenu.

Gardašević je skokom karijere od 6.83 ispunila normu i direktno se plasirala u samu završnicu, dok je Vuleta skokom od 6.67 u trećoj seriji izborila finale pošto je kvalifikacije završila kao prva u B kvalifikacionoj grupi, a u ukupnom plasmanu bila je četvrta.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvarila je aktuelna svetska prvakinja Nemica Malaika Mihambo sa preskočenih 6,99 metara, dok je drugo mesto posle skoka u poslednjoj seriji zauzela Ukrajinka Marina Beh-Romančuk (6,87).

Veliko finale je na programu u četvrtak sa početkom od 20.58 časova, kada će se najbolje atletičarke u skoku udalj boriti za jedno od tri odličja.

Ivana Vuleta

Prolaz u samu završnicu i borbu za medalje obezbedile su sve takmičarke koje preskoče minimum 6,75 metara, tj. njih 12 sa najboljim rezultatom.

3. pokušaj: Ivana Vuleta skočila 6.67, nije ispunila normu, ali je trenutno prva u svojoj B kvalifikacionoj grupi. Čekamo da skoče i ostale takmičarke i nadamo se da će joj ovaj rezultat biti dovoljan za finale

2. pokušaj: Najbolja srpska atletičarka skočila 6.53

1. pokušaj: Ivana Vuleta je prestupila

1. pokušaj: Milica Gardašević skače 6,83 čime je izjednačila lični rekord i plasirala se direktno u finale!