IZRAELAC PRVAK EVROPE: Dolgopjat najbolji u parteru, Petrunijas osvojio zlato na krugovima

gimnastika

Izraelski gimnastičar Artem Dolgopjat osvojio je zlatnu medalju u takmičenju u parteru na Evropskom prvenstvu u Minhenu.Aktuelni olimpijski prvak je pobedu ostvario sa 14.966 bodova, dok je srebrnu medalju osvojio madjarski predstavnik Kristofer Mesaroš sa 14.600 bodova.

Poslednje mesto na pobedničkom podijumu zauzeo je Britanac Džejk Džarman (14.433).

gimnastika

Zlato je na krugovima odbranio proslavljeni grčki gimnastičar Elefterios Petrunijas, koji je pobedu odneo sa 15.133 boda.

Na drugom mestu iza bivšeg olimpijskog šampiona završio je turski predstavnik Adem Asli sa 15.033 boda, a bronza je pripala Britancu Kortniju Taloku (14.866).

Jermenski gimnastičar Arutjun Merdinjan je došao do zlata u konju sa hvataljkama. Pobedu je zabeležio sa 14.733 boda, dok je srebro osvojio Holandjanin Loran de Munk sa 14.700 bodova.

Bronzu je osvojio domaći takmičar Nils Dunkel (14.633).