SRBIJA RAZBILA UKRAJINU: Sjajan start Orlova na Svetskom prvenstvu! VIDEO

SP U ODBOJCI

Odbojkaši Srbije savladali su Ukrajinu rezultatom 3:0 (28:26, 25:21, 25:20) u prvom kolu Svetskog prvenstva u Poljskoj i Sloveniji

Orlovi su odlično startovali i maksimalno porazili glavnog rivala u grupnoj fazi, jer su realno Tunis i Portoriko slabije ekipe

Meč je 90 minuta.

Srbija je bolje ušla u meč, ali se u drugoj polovini Ukrajina vratila, pa čak i prešla u vođstvo. Imali su i nekoliko set lopti i upravo se u tim trenucima dešavaju i presudini događaji.

U drugom i trećem setu Srbija nije imala problema i lako rešila meč u svoju korist.

Srbiju su do prve pobede u Grupi A vodili Uroš Kovačević i Marko Ivović sa po 11 poena, Marko Podraščanin je upisao deset, dok je Aleksandar Atanasijević utakmicu završio sa sedam poena.

U timu Ukrajine najefikasniji je bio Oleg Plotnickij sa 17 poena.

Srbija u ponedeljak od 17.30 sati igra protiv Portorika, koji je danas poražen od Tunisa sa 3:0.