ODBOJKAŠI PONOVO MAKSIMALNI: Srbija počistila i Portoriko

SVETSKO PRVENSTVO

Odbojkaši Srbije slavili su i u drugom meču grupne faze na Svetskom prvenstvu u Katovicama.

Protivnik je ovoga puta bila selekcija Portorika, a kao i protiv Ukrajine rezultat je bio maksimalnih 3:0 (26:24, 25:21, 25:16).

Srbija nije imala nikakvih problema protiv mnogo slabijeg protivnika i rutinski je dobila meč, iako se namučila u prvom setu.

Najefikasniji je bio Atanasijević sa 12 poena, Ivović je dodao 11, dok su Petrić i Lisinac imali po osam poena. Kod Portorikanaca se istakao korektor Klistan Lorens Vidal koji je bio i najefikasniji akter susreta sa 16 poena.

U selekciji Portorika bolji od ostalih je bio Klistan Lorens Vidal sa 14 poena, dok je Pedro Molina zabeležio devet poena.

Srbiji je ovo druga maksimalna pobeda na Svetskom prvenstvu, a Portoriku je ovo drugi poraz bez osvojenog seta.

U okviru Grupe A večeras se sastaju Tunis i Ukrajina (20.30).

Srbija se sada očekuje poslednjem meču sa selekcijom Tunisa koji je na programu u sredu od 17 časova i 30 minuta.

Srbija će se po svemu sudeći sa prvog mesta u grupi palsirati u osminu finala.