NAJBRŽI NA SVOM TERENU: Verstapen na pol poziciji u trci za Veliku nagradu Holandije

FORMULA 1

Vozač Red Bula Maks Verstapen startovaće sa prvog mesta u predstojećoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Holandije, pošto je bio najbrži u današnjim kvalifikacijama na Zandvortu.

Aktuelni svetski šampion i vodeći u generalnom plasmanu ostvario je rezultat od 1:10,342 minuta i bio je za 0,021 sekundu brži od vozača Ferarija Šarla Leklera.

Sa treće pozicije startovaće vozač Ferarija Karlos Sainc, koji je bio sporiji od Verstapena za 0,092 sekunde.

Sedmostruki svetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa bio je četvrti uz zaostatak od 0,306 sekundi, a peti vozač Red Bula Serhio Peres sa 0,735 sekundi zaostatka. Peres se u završnici okrenuo na stazi, pa Hamilton nije uspeo da postavi novo vreme.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel bio je šesti, sa sedmog mesta startovaće Lando Noris iz Meklarena, a sa osmog vozač Hasa Mik Šumaher. Vozač Alfa Taurija Juki Cunoda bio je deveti, a Lens Strol iz Aston Martina 10.

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Holandije vozi se u nedelju od 15 časova.