NAJVEĆA BRUKA SRPSKOG VATERPOLA U ISTORIJI Francuska nas potopila i izbacila sa Evropskog prvenstva, VIŠE NISMO SILA!

evrpsko prvenstvo

Podmlađeni, neiskusni sastav, uz to i neke povrede. Srbija nije bila favorit za osvajanje Evropskog prvenstva, ali ostvareni rezultat je potpuno razočarenje.

Srbija je poražena u osmini finala od Francuske rezultatom 10:9 (3:1, 1:1, 5:4, 0:1, 1:3).

Najbolji igrač, Dušan Mandić, imao je izuzetno loše veče, a ni ostali se nisu proslavili protiv inspirisanog rivala.

Od starta nije bilo dobro po delfine. Selektor Savić je morao da pravi izmene na samom početku, pošto je, uz nekoliko neiskorišćenih napada njegovog tima, Francuska stigla do prednosti golom Vanpeperstrea. Ubrzo su Francuzi iskoristili i napad u kojem su imali dva igrača više, pa su posle četiri minuta igre imali 2:0, a potom su pogodili i peterac za veliku prednost.

vaterpolo Srbija

"Smirite se, hajde da igramo", davali su instrukcije naši vaterpolisti jedan drugome posle lošeg početka utakmice, a do prvog gola su stiglina tri minuta do kraja prve deonice, strelac je bio Radomir Drašović.

Frustrirajuće su za vaterpoliste Srbije moglu da budu odbrane francuskog golmana i neiskorišćeni napadi, ali na početku drugog dela, preko Marka Radulovića smo stigli do 3:2.

Zaigrala je Srbija bolju odbranu, ali dosta problema je bilo u napadu, a najviše se mučio naš najbolji igrač. Golman Hugo je redom zaustavljao udarce našeg asa, ali i njegovih saigrača. Nažalost, u samoj završnici druge četvrtine, Emil Bjorh je povisio na 4:2.

00:12

Savić bodri izabranike

Bodrio je Savić svoje izabranike na pauzi između dva poluvremena, a na startu drugog dela "pala" su dva brza gola. Strahinja Rašović sa jedne, a Ugo Krusilja sa druge strane. Zaškripelo je u tim trenucima i u defanzivi, pa je Francuska stigla i do šestog pogotka, a brzo je uzvratio Rašović, novim pogotkom za 6:4. A nakon sedmog gola Francuske, Mandić se konačno upisao u strelce, za to mu je bio potreban peterac.

Nažalost, iz igre je nastavio da se muči sa fantastičnim Fontanijem. Kao u transu su igrali Francuzi koji su u poslednju četvrtinu poneli veliku prednost, pošto je rezultat posle tri dela igre bio 9:6. I, konačno je Mandić proradio. Posle 17 sekundi četvrte četvrtine, naš bombarder je snažnom levicom konačno matirao francuskog golmana.

Na dva i po minuta do kraja meča, Strahinja Rašović je postigao zlata vredan gol kojim je smanjio prednost rivala na 9:8, a onda, na minut do kraja - Mandić za 9:9. Međutim, Francuzi su stiglo do pobede 30 sekundi pre kraja golom Marzukija.

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj utakmice.

32. minut, 9:10, gol Francuska. Sa igračem više pogađaju Francuzi.

Vezali smo tri gola. Francuska nije postigla nijedan gol u poslednjoj četvrtini. Do kraja meča ostalo je 47 sekundi.

31. minut, 9:9, gol Srbija - DUŠAN MANDIĆ! Čudesan povratak Srbije.

29. minut, 8:9, gol Srbija - Idemo, idemo! Vezujemo dva gola i prilazimo Francuzima na minus jedan. Strahinja Rašović pogađa!

Tri minuta niko ne uspeva da postigne pogodak u Splitu.

25. minut, 7:9, gol Srbija - Ovo smo čekali! Mandić konačno pogađa sa distance.

ČETVRTA ČETVRTINA

24. minut, 6:9, gol Francuska - Odbrana Srbije ne postoji u ovim momentima, a i golman Srbije brani jako loše.

23. minut, 6:8, gol Srbija - KONAČNOOO! Prvi put pogađamo sa igračem više na meču. Posle sedam uzastopnih promašaja.

23. minut, 5:8, gol Francuska - Očajna intervencija golmana Dobožanova...

Podrška od selektora Savića stiže...

00:12

22. minut, 5:7, gol Srbija - Dušan Mandić siguran iz peterca.

21. minut, 4:7, gol Francuska - Marzuki sa igračem više precizan.

20. minut, 4:6, gol Srbija - Strahinja Rašović pogađa za nadu našem timu da možemo do preokreta.

19. minut, 3:6, gol Francuska - Tako to obično biva, sve polazi od rukom sada rivalima. Dali su nam gol sa devet metara.

18. minut 3:5, gol Francuska - Sa igračem više Francuzi vraćaju plus dva.

17. minut, 3:4, gol Srbija - Pogađamo! Strahinja Rašović siguran iz peterca.

TREĆA ČETVRTINA

Neverovatno. Postigli smo samo dva gol za poluvreme. Igrača više imamo 0/7. Ovo deluje kao sve, ali ne i igra reprezentacije Srbije. Jeste ovo podmlađen tim, ali...

15. minut, 2:4, gol Francuska - Emil Biorš postiže gol sa igračem više.

14. minut - Igrača više imamo 0/7 učinak sa igračem više. To dovoljno govori.

11. minut - Slabo igramo. Moraćemo mnogo bolje u nastavku ako želimo do pobede.

9. minut - 2:3, gol Srbija! Evo ga! Radulović daje gol sa leve strane zakucava loptu u mrežu rivala.

9. minut - Da li je moguće da se ovo dešava!? Strahinja Rašović je bio sam pred golmanom rivala, ali je pogodio samo stativu.

DRUGA ČETVRTINA

Ovo ne valja ničemu! Srbija igra katastofalno i Francuzi imaju dva gola prednosti posle prvog kvartala.

7. minut - Neverovatno! Pet puta smo imali igrača više i nismo postigli nijedan pogodak! Srbija deluje neprepoznatljivo u bazenu.

6. minut - 1:3, gol Srbija. Pa, konačno! Radomir Drašović je pogodio mrežu Francuza.

5. minut - 0:3, gol Francuska. Iz peterca "petlovi" dolaze do novog gola.

4. minut - 0:2, gol Francuska. Ostali smo sa dva igrača manje i epilog je bio gol za rivala.

3. minut - 0:1, gol Francuska. Nismo dobro počeli.

1. minut - Počeo je meč u Splitu

PRVA ČETVRTINA

Dejan Savić "kulira" pred početak meča. Selektor Srbije je na klupi čeka početak utakmice 1/8 finala EP.

vaterpolo

Srpski vaterpolisti večeras (20.30) igraju utakmicu protiv Francuske u osmini finala Evropskog prvenstva u Splitu.

Ukoliko izabranici selektora Dejana Savića potvrde ulogu favorita i pobede, u četvrtfinalu će se sastati sa Italijom.

Pogledajte malo atmosfere sa ulica Splita:

Srbija je igrala neprepoznatljivo u grupnoj fazi Evropskog prvenstva. Upisane su ubedljive pobede nad Izraelom (18:3) i Slovenijom (17:6), ali je doživljen i potpuni debakl u okršaju s Mađarskom (7:16).

Fijasku protiv severnih komšija nije se niko nadao, iako je činjenica da je Srbija na EP u Splitu s jednim potpuno novim i mladim timom, prepunim debitanata na velikim takmičenjima. Uz to, treba napomenuti da je najbolji igrač Dušan Mandić van bazena, ali bi trebalo da igra protiv Francuske.

- Utakmice u nokaut fazi su drugi turnir, to nema bilo kakve veze s grupama. Poštujemo Francuze, znamo da su kvalitetni i svesni smo njihovih mogućnosti. Protiv njih ćemo morati da igramo kao protiv bilo koje druge jače reprezentacije. Takav pristup moramo da imamo ukoliko želimo da se borimo za medalju - poručio je Strahinja Rašović.

Srpske vaterpolistkinje nisu uspele da se domognu četvrtfinala na EP, pošto su u odlučujućoj utakmici poražene od Izraelki rezultatom 15:4.

Specijalni izveštač iz Splita: Aleksandar Knežević