DEBAKL ODBOJKAŠA, ARGENTINA RAZBILA SRBIJU: Orlovi doživeli potpuni FIJASKO i ostali bez četvrtfinala SP

SVETSKO PRVENSTVO

Odbojkaši Srbije poraženi su od Argentine u osmini finala Svetskog prvenstva rezultatom 3:0 ( 25:23, 25:21, 25:22)

Srbija je tako nakon sjajnog nastupa u grupnoj fazi neočekivano elimisana sa Svetskog prvenstva.

Najefikasniji u redovima Srbije na današnjem meču bio je Uroš Kovačević sa 13 poena, poen manje je upisao Srećko Lisinac, dok je Dušan Petković utakmicu završio sa devet poena.

Bronzane sa Olimpijskih igara u Tokiju je do pobede i plasmana u četvrtfinale vodili su Bruno Lima sa 14 i Fakundo Konte sa 13 poena.

Prva dva seta su bila gotovo identična - Srbija je konstantno bila u prednosti, ali je Argentina u oba seta stigla do izjednačenja na 18:18, nakon ćega je imala više smirenosti i na kraju slavila sa 25:23, odnosno 25:21.

Za razliku od uvodna dva seta, u trećem su Argentinci bili u prednosti od starta, odbijali su svaki napad izabranika Igora Kolakovića i nisu im dozvolili da preokrenu rezultat.

Argentina će se za plasman u polufinale šampionata sveta boriti sa pobednikom meča Brazil - Iran.

Argentina

Treći set:

22:24 - Argentina ima meč loptu

20:23 - Raste prednost Argentine, Srbija blizu neočekivane eliminacije.

18:20 - Održava Argentina prednost

14:16 - Propala je velika prilika za izjednačenje, Argentinci su iz trećeg napada nekako iščupali poen

12:15 - Ponovo Argentinci pojačavaju i stiču značajnu prednost

9:10 - Sjajan blok Argentinaca nakon smeča Petkovića

7:7 - Nastavlja se borba poen za poen

4:4 - Izjeednačen početak trećeg seta

odbojka

Drugi set:

21:25 - Argentinci sjajnim servisom završavaju drugi set, Orlovi u velikom problemu,

21:23 - Gaučosi čuvaju prednost

19:21 - Argentina ponovo prelazi u vođstvo pri kraju seta.

18:18 - Ponovo kriza u igri Srbije, Argentina stiže do izjednačenja. Kolaković traži tajm-aut

16:12 - Sjajan poen Uroša Kovačevića

13:10 - Orlovi održavaju prednost, imaju loše iskustvo iz prvog seta

10:6 - Sjajna igra Srbije u drugom setu, trener Argentine prinuđen da zatraži tajm-aut

10:8 - Ivović čuva prednost Srbije sa starta

6:4 - Kovačević raspoložen na startu, odličan blok.

4:1- Dobar servis Srbije na startu, poremećen prijem Argentine

- Utakmica je počela

Odbojkaši Srbije sastaju se u osmini finala Svetskog prvenstva sa selekcijom Argentine

Selekcija Igora Kolakovića je odigrala sjajno u u grupnoj fazi i zabeležila tri maksimalne pobede protiv Ukrajine, Portorika i Tunisa.

Sa druge strane Argentina je igrala Holandijom, Iranom i Egiptom, a sva tri meča otišla su u peti set. "Gaučosi" su samo na jednom slavili i to protiv afričke selekcije u poslednjem meču

Igor Kolaković

Ipak reč je o aktuelnom osvajaču bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju i selektor Kolaković svestan je da nema potcenjivanja protivnika

"Odlikuje ih možda malo veći broj grešaka na servisu, ali zato ih krasi sigurnost na prijemu servisa, u odbrani, lucidnost koju imaju, ogromno iskustvo. Svi ističemo De Čeka kao pokretačku snagu tima. Znaju da igraju na poen, tako su igrali na Olimpijskim igrama i uzeli bronzu.", objasnio je Kolaković

Pobednik ovog susreta igraće u četvrtfinalu protiv boljeg iz duela Brazil -Iran koji je na programu nakon ove utakmice.