SVETSKO PRVENSTVO U MALIM BAZENIMA U MELBURNU: Štafete Italije i Australije novim svetskim rekordima do zlata

PLIVANJE

Muška plivačka štafeta Italije osvojila je zlatnu medalju i postavila novi svetski rekord u trci 4x100 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u malim bazenima u Melburnu.

Zlato su za Italiju osvojili Alesandro Miresi, Paolo Konte Bonin, Leonardo Deplano i Tomas Čekon, a novi svetski rekord sada iznosi 3:02,75 minuta.

Srebro je pripalo štafeti Australije, dok su bronzanu medalju osvojile Sjedinjene Američke Države.

Svetski rekord postavile su i Australijanke u trci na 4x100 metara slobodno.

Štafeta Australije u sastavu Moli O'Kalahan, Medison Vilson, Meg Heris i Ema Mekion trku je završila za 3:25,43 minuta.

Srebrnu medalju su osvojile Amerikanke, dok je Kanada došla do bronze.

U trci na 200 metara mešovito zlato je osvojio predstavnik Južnoafričke republike Metju Sejts (1:50,15), srebro je osvojio Amerikanac Karson Foster, a bronzu Kanadjanin Finlaj Noks.

U ženskoj konkurenciji na istoj distanci zlato je pripalo Amerikanki Kejt Daglas koja je trku završila za 2:02,12 minuta, srebro je osvojila njena sunarodnjakinja Aleks Volš, a do bronze je stigla Australijanka Kejli Mekjuen.

Zlato je u muškoj trci na 1.500 metara slobodnim stilom osvojio Italijan Gregorio Paltrinijeri vremenom od 14:16,88 minuta.

Do srebrne medalje je došao Francuz Damjan Žoli, a Norvežanin Henrik Kristijansen je osvojio bronzu.

U trci na 400 metara slobodno u ženskoj konkurenciji zlato je osvojila domaća takmičarka Lani Palister u vremenu 3:55,04 minuta.

Srebro je pripalo Novozelandjanki Eriki Fejrveter, a Lea Smit iz SAD je osvojila bronzu.